První turnaj jsme zvládli na jedničku

19.01.2020


V sobotu 18. ledna, přesně po mnoha dnech od našeho posledního turnaje ve Vídni, a v době kdy už jsme propadali mírné trudnomyslnosti a stesku po rugby, jako Reiko po Gorovi, byl náš hořký zimní úděl zmírněn prvním letošním turnajem, který se uskutečnil tradičně v nafukovačce na Janouškové. 

Hřiště má rozměry tak akorát pro naši kategorii, jen blízké mantinely vzbuzovaly mírné obavy, zvláště při pohledu na naše navnaděné bombarďáky...Stejně jako loni bylo součástí turnaje školení rozhodčích, kteří přímo na místě, pod dohledem největšího perfekcionisty z českých rozhodčích, Jardy Bednaříka, známého mimo jiné tím, jak dbá na kultivovanost českého jazyka a oděvní kulturu mezi hráči rugby, mohli ukázat své dovednosti přímo v akci. Zaujal nás už samotný nácvik správného, takřka hrdelního odpískání bodů, doprovozeného řízným gestem rukou, na které určitě nezapomene pan Herman ze Simpsonů:-)

Za soupeře nám byl tentokráte domácí Dragon, Akademie a kluci z Vyškova, kteří nás prověřili jako první.
K našemu údivu se tentokráte nekonal obvyklý jev lednových turnajů, tedy že se po sobě hráči zděšeně dívají, co že je to za šišatý míč, případně proč se nahrává dozadu. Kluci si od první chvíle byli jisti v kramflecích v podobě rugby ostrého jako břitva.
Výsledkem tak byly krásné bojovné výkony proti všem soupeřům, které jsme ani v nejmenším nešetřili. Perfektní skládky, čištění, nahrávky a hra do prostoru, to vše bylo oku lahodící menu podávané v sobotním po-poledni. Pár drobných nedostatků by se sice našlo, ale nebuďme škarohlídi, nakonec kdo z nás nikdy nic "nepřeřízl", že? :-)
 
Pochvalu zaslouží všichni. Alex, Vojta, Táda i Ríša hráli nesmlouvavě dopředu a obětavě dozadu. Vyzdvihujeme výkon našich benjamínků Míši, Tea a Pati. Míša se ukázal jako pravý bojovník, když odhodil podzimní strach a skládal i o dvě hlavy větší soupeře, stejně jako Teo, jehož bojovného výrazu se musí protihráči bát ještě před rozehráním. Paťa pro změnu přes zimu pravděpodobně okoukal něco od Usaina Bolta, neboť jeho zrychlení nabralo neskutečné grády. Budeme-li takto pokračovat, mají se soupeři na jaře na co těšit. A vy i my též.
 
Aby tomu tak bylo, trénujeme dále třikrát týdně a v obvyklých časech.
 
Rugby zdar a RCB zvlášť!