05.05.2022

Junioři doma porazili silnou Tatru Smíchov!

Velmi pohledný zápas odehráli junioři RCB proti silnému soupeři z Tatry Smíchov. Již před utkáním bylo známo, že se v tomto zápase bude rozhodovat o konečném druhém místě ve skupině B, a tedy o losu pro následující utkání play-off. Druhé místo v naší skupině zajišťovalo utkání s týmem který se umístí ve skupině A na třetím místě a ještě s výhodou domácího hřiště. Tím týmem je momentálně Olomouc. Pokud by junioři neuspěli, hráli by další utkání v Praze na Slávii.

Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a prvních 10 minut jsme se drželi na soupeřově polovině, boužel však chyběla potřebná preciznost k dosažení prvních bodů. Nicméně nasazení v první desetiminutovce bylo naprosto příkladné. Po jednom ubráněném průniku od Tatry jsme se dostali opět do tlaku a první body položil ve 14. minutě Martin Bureš, kop po pětce z úhlu neúspěšný. Stav 5:0.

Tatra zanedlouho vyrovnala na 5:5, průnikem po křídle ve 22. minutě, kdy se prosadil Štěpán Koblic, bratr známého reprezentanta Adama. Opět bez konverze. Zbytek druhého poločasu nám k dosažení dalších bodů bránily drobné chyby, avšak soupeře jsme neustále drželi na jeho polovině. Před koncem poločasu nakonec přišlo další položení od Miloše Vrány. Z kopu pod háčkem se Marek Hruška nemýlil a zvýšili jsme na 12:5.

Začátkem druhé půle jsme opět na soupeře zatlačili a po úspěšných fázích pick and go se prosadil Martin Bureš, stav 17:5. V 50. minutě hrajeme takticky a ve vyrovném zápase přidáváme pojistku v podobě trestného kopu na branku, kdy Marek Hruška zvýšil na 20:5. Tatra během druhého poločasu předvedla několik nebezepečných akcí, z nichž jednu, již zcela jisté položení do našeho brankoviště nakonec překazil Dashzveg Otgontugs a znemožnil soupeři dotáhnout skóre. Nakonec po souhře v útoku přidal Dashka další pětku a uzavřel na konečných 25:5 pro juniory RCB. Prostě výhra ve stylu jako ZDE.

Po zápase rozjásané tribuny ještě více nabudil i diskopříběhový „naked run“ trenéra přes hriště, na oslavu vítězství nad silnýn soupeřem.

Juniorský tým od příštího týdne posílí i navrátilec Lukáš Fiala, který tento víkend odehrál své poslední utkání v Anglii. Jeho tým prohrál ve semifinále regionálního „Colts“ cupu 38:31. Rozhovor s Lukášem na stránkách již brzy!

Nyní čeká juniory reprezentační sraz v Říčanech, kde se budou připravovat na kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy Championship U18.

Za dva týdny čeká juniory RCB domácí utkání s Olomoucí, o postup do semifinále, ve kterém by v případě úspěchu narazili na prohrávajícího z dvojce Říčany – Petrovice.