Reprezentanti z RCB hráli na ME U18 v Kaliningradu

19.10.2021Naši hráči Dalibor Kolář, Jan Novotný, Dashzeveg Otgontugs a Lukáš Fiala se v týdnu od 2. do 10. října zúčastnili Mistrovství Evropy U18 skupiny Championship v Ruském Kaliningradu. Členem realizačního týmu byl i hráč a trenér RCB Michal Bielik.

Kvalifikaci na tento turnaj odehrála reprezentace pouze dva týdny před plánovaným turnajem, ve které porazila Švýcarsko 54:12. Kvalifikace se zúčastnil i další hráč RCB Pavel Pohanka, ten však z důvodu nevyřízeného pasu nemohl odcestovat s týmem do Ruska, a tak alespoň přispěl svým prvním startem v dresu mužů RCB proti Iuridice.

Čeští junioři odehráli celkem tři utkání proti ragbyovým velmocím Gruzii, Rusku a Rumunsku. Proti Gruzii odvrátili čeští mladící hrozící debakl z poločasového 57:0, a soupeři v druhé půli dovolili položit jen párkrát. Do zápasu naskočili i Jan Novontý do první řady a Dalibor Kolář do druhé.

Druhý hrací den s Ruskem opět čeští mladící tahali za kratší konec, kdy nakonec prohráli 50:0. Do utkání zasáhli opět stejní dva hráči z RCB.

Ve třetím utkání se Česká republika utkala s Rumunskem, a v dosud nejvyrovnanějším zápasu předvedla i několik pohledných akcí. Konečný výsledek 38:8 pro Rumunsku. Do zápasu nezasáhl žádný z naších hráčů.

Účast na Mistrovství Evropy byla pro dva naše hráče kteří nastoupili do zápasů skvělou zkušeností. Na hřišti stáli tváří tvář hráčům, kteři se za několik let budou ucházet o posty v týmech na Mistrovství světa. Bohužel to nebyla tak skvělá zkušenost pro další dva, kteří za celé ME neodehráli ani minutu. Historie se opakuje, a tak nezbývá než ukazat své kvality v klubových zápasech.