19.10.2021

Junioři vezou výhru z Petrovic

V neděli zavítalo 18 juniorů RCB k utkání do pražských Petrovic. Soupeř byl oslaben o pět hráčů studujících a hrajících v Anglii, což se výrazně projevilo na jeho herním projevu.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a celou první polovinu jsme dobývali soupeřovo brankoviště. Velké množství předhozů a hra na těžkém terénu nám však znemožnila dosažení bodů. První kdo pronikl do brankoviště domácích byl křídelník Dan Tabarka, až zhruba ve 20. minutě, po souhře v útoku na zavřené straně. Do poločasu pak další body přidal náš drobek Jirka Minář, po pěkné sekvenci celého roje.

Začátkem druhého poločasu jsme přidali ještě jednu pětku rojem, kterou položil vazač Martin Bureš. Soupeři jsme následně dovolil naší nepozorností a nedisciplinovaností v rucku taktéž položit, a dotáhnout se na 19:5. Dvě pojišťovací pětky položil Lukáš Fiala. Jednou do brankoviště pronikl po pěkné hře celého útoku až do kraje hřiště. Podruhé po odkopu soupeře, kdy si sám doběhl následný svůj kop a zakončil u praporku, odkud také proměnil i následný kop po pětce.

Utkání skončilo stejným výsledkem 31:5, jako i utkání před třemi týdny v Ostravě. Rozdíl však tentokrát byl v lepším nasazení, bojovnosti a přístupu k utkání, kdy jsme papírově náročnějšího soupeře rozhodně nepodcenili. Nicméně jsme se potýkali s velkým množstvím vlastních chyb. Přesto jsme se však oproti minulému utkání mnohém více dostávali do hry a vytvářeli více příležitostí.

Poslední tři zápasy odehrají junioři RCB na domácím hřišti. Nejdříve proti pražské Spartě – výkop tuto neděli ve 12:00, a poté proti těžkým soupeřům Říčanům a Slávii. Stále doufáme ve znovuživení některých členů týmů, kteří nás dosud poctili svou přítomností na tréninku jen velice sporadicky!

Video z utkání ZDE.

RK Petrovice : RC Bystrc 5:31

RCB U19: 1 Peterka 2 Hoffman 3 McSweeney – 4 Minář 5 Mann – 6 Vrána 7 Pohanka 8 Bureš – 9 Szeremeta 10 Hruška – 11 Tabarka 12 Šimek 13 Rorig 14 Otgontugs 15 Fiala
Střídali: Freiberg, Bednář, Mišun
Body: Fiala 16 (3KPP, 2P), Minář, Bureš a Tabarka 5 (P)