15.04.2019

Hrát jen jeden poločas na Pragovku nestačilo

Pro mládežnické týmy z Moravy obvykle cesty do Prahy nekončí šťastně. Mnohým se rozklepou kolena a obrazně prohrávají v utkání už u Velmezu. V našem případě se nám sešlo utkání, kde bylo nutné cestovat brzy ráno dlouhou vzdálenost, a poměrně "nevhodný" termín mezi přijímačkami. Po problémech s adresou hřiště nakonec dorážíme na Pragovku zhruba 50 minut před utkáním. Na rozcvičení máme necelou půlhodinu.

Do první půle zápasu jsme nastoupili nedůrazně. Chybovali zejména rojníci, nedůraznou a pomalou podporou hráčů jsme ztráceli balóny v rucích. Soupeř nám bral balony většinou každý 3. - 4. ruck. Ne vždy to ovšem bylo vinou našich hráčů, v nemálo případech bohužel scházelo adekvátní posouzení arbitrem. Přesto děkujeme, že s námi strávil sobotní dopoledne.

Rozhodčích je málo, takže kdokoliv by rád přispěl k rozvoji českého ragby, nechť se přihlásí na kurz rozhodčích. Pokud to budou asertivní a slušní lidé, kteří jsou znalí hry a pravidel, mají adekvátní fyzickou kondici a navíc jsou sebekritičtí a dokážou vést dialog, nebrat svůj pohled jako jediný možný správný, tak jedině dobře.

Je taky krásné, že jako jeden z mála týmů v této kategorii máme mlýnové spojky které umí vhazovat do mlýna dle pravidel, tj. rovně do uličky a ne rovnou pod svoje hráče. :-)

První půli jsme prohráli 25:0, a to zejména naší laxností a nedostatkem dravosti. Po poločasové domluvě a vystřídání některý hráčů, ať už z důvodu zranění, či nedostatku kondice, jsme postupně během druhého poločasu zlepšili náš výkon.

Posledních patnáct minut již bylo zcela v naši režii. Během krátkého časového úseku jsme položili tři pětky i s konverzemi. Je vidět že když hráči RCB zapnou, tak dokážou položit soupeři pětku velmi lehce a elegantně. Druhý poločas vyhrálo RCB 7:21.

RC Praga Praha (+ RC Sparta Praha)  – RCB U16 31:21

Body: Pohanka, Szeremeta 5 (P), Novotný 11 (P, 3KPP)

Tým RCB U16:

1 Svoboda – 2 Hoffmann – 3 Robotka – 4 Krupica – 5 Kolář – 6 Pohanka – 7 Jan Novotný – 8 Bednář – 9 Szeremeta – 10 Kouba – 11 Tabarka – 12 Šimek – 13 Novotný Jakub – 14 Jašek Adam – 15 Lukáš Fiala

Střídali: Kuděla, Suchý, Kliner, Dasha

Hráč zápasu: Pavel Pohanka – zlepšený výkon v jarní části sezony! Ze střídajícího "žolíka" se stal stabilní hráč základní sestavy, který u ragby přemýšlí, ale zároveň hraje důrazně. Jen tak dál.

Ačkoliv byl tento zápas zdánlivě nejdůležitější a rozhodující co se týče boje o druhé postupové místo do play-off Celostátní soutěže, nic stále není ztraceno, ba naopak!

K postupu je třeba, aby naši kadeti zvítězili v zápase s Olomoucí, a měli tak celkově lepší skóre než Praga, která bude hrát své poslední utkání ve Vyškově. Momentálně je Olomouc na druhém místě, naši kadeti třetí a Praga čtvrtá, o skóre.

Za dva týdny odehrajeme důležité utkání v Olomouci, které určí, zda půjdeme do osmifinále CLK U16 nebo ne. Poté nás čekají dvě akce mimo oficiální soutěž ČSRU, a to turnaj Prague Olymp 7s 4. května a zájezd do Vídně k utkáním s místními celky Donau a Celtic.