15.06.2020

Bojovný výkon proti Dragonu
V sobotu 13. června nás na našem hřišti čekal nejtěžší soupeř jarních přátelských zápasů, náš městský rival Dragon Brno. S Dragonem jsme zhruba před třemi týdny absolvovali tréninkový zápas, v němž jsme dostali sedm pětek a položili jednu. Soupeř má v naší věkové kategorii několik hráčů, kteří mají nad našimi svěřenci značnou váhovou a výškovou převahu, nad všemi vyniká Mikuláš Tichý. Takže nejtěžší bylo připravit naše hráče "v hlavách", aby do tohoto utkání nastoupili s odvahou a odhodláním.

Sešli jsme se skoro v plné sestavě:

Marco Szeremeta, Filip Navrátil, Jan Drdla, Jakub Nešťák, Tomáš Vaníček, Jan Bártů, Jakub Kincl, Mikuláš Rada, Eliška Doležalová, Ondřej Ciboch, Matěj Sodomka, Daniel Urban, Marie Stejskalová, Daniel Bodanský, Ivo Anderle. Na lavičce začali: Filip Horváth, Petr Majzner, Dominik Zajíc, Ondřej Dobeš a dva hráči RA Brno - Richard Plšek a Antonín Kubík.

Od začátku zápasu jsme se bránili, postupně se hra vyrovnávala. Po obdržené první pětce se nám podařilo vyrovnat na 7:7 a Dragon nejspíš zjistil, že tentokrát to s námi nebude mít tak jednoduché. Zřejmě kvůli tomu se hra začala z obou stran přitvrzovat a přiostřovat, takže v průběhu zápasu došlo k několika ošetřování zdravotníky, a nakonec byla i přivolána sanitka kvůli zlomenému nosu hráče Dragonu, který do všech skládek skákal po hlavě a neskládal vůbec ragbyově. Tohle se mu nevyplatilo při pokusu zastavit našeho kapitána Iva Anderleho, kdy při pokusu o jeho zastavení došlo ke zlomení soupeřova nosu.

V průběhu zápasu jsme do hry postupně pustili i hráče z lavičky, na koho se bohužel nedostalo byli Dominik Zajíc a hráč RA Brno Antonín Kubík - kluci omlouvám se, do thoto tvrdého zápasu jsem vás nemohl pustit, měl jsem obavu o vaše zdraví. 

V tomto tvrdém a na náš vkus až zbytečně vyhroceném utkání jsme nakonec prohráli 12:35.

Jsme s Tomem hrdí, jakým způsobem náš tým toto utkání zvládl mentálně, hrál až do konce a bojoval. Dokonce jsme za určitých okolností mohli uhrát daleko lepší výsledek. Soupeř byl ale o chloupek lepší.

Co se mi ale opravdu nelíbilo, bylo chování trenérů Dragonu. Neustálé pokřikování směrem k maďarskému rozhodčímu, ke konci zápasu i sprosté nadávky na náš tým. Když jsem si šel po zápase s nimi podat ruku, tak mi bylo řečeno, že učím naše děti kopat soupeře do obličeje, stejná informace byla sdělena veřejnosti formou FB. Důrazně se proti tomuto tvrzení ohrazuji, ani jako hráč jsem nehrál zákeřně a už vůbec jako trenér toto neučím a ani nikoho nenavádím, aby takhle hrál!

Naštěstí bylo toto utkání nahráváno, takže se na něj můžeme zpětně podívat a zhodnotit, kdo a jak hrál...

Video je k shlédnutí ZDE.

Body:

Daniel Urban 5 (P)
Filip Navrátil 5 (P)
Ivo Anderle 2 (P)

Za trenérský tým

Slávek Anderle