Poslední podzimní turnaj ovládlo RCB!

14.11.2021V sobotu 6. listopadu jsme vyrazili směr Olomouc, kde se uskutečnil poslední letošní turnaj naší Moravskoslezské sekce. Po menší odbočce do českých luhů a hájů jsme se zase těšili na ten náš malý moravský píseček. Na turnaj se nám podařilo opět sestavit dva týmy, tradičně Orange a Black. Počasí bylo objednáno na jedničku a i soupeřů se sešlo dost, tedy až na borce z Vyšálu a Zlína, kteří tuto vzdálenost od jejich domoviny nezvládli absolvovat. Ve skupině byli Dragon, Olomouc, Mariánské Hory a Akademie.

Black ze startu narazil, a to doslova, na obranu Dragonu, po upachtěné hře našich zkušených bojs a děvčat nám musel stačit výsledek 1:0. Orange se snažil proti Mariánským Horám a uhrál velice solidní výsledek 2:1, dokonce jeho hra byla i naoko pohlednější než kolegů z Blacku! Borci se nehroženě vrhali do skládek, radost pohledět!

Následně Orange vyzvali Akademii a podali zase bojovný výkon, který stačil na těsnou prohru 2:3. Black si pak vyslechli naše připomínky ke hře a něco jim asi i v hlavě zůstalo, protože v dalším mači si spravili chuť proti Mariánským Horám, které spláchli 6:0. Orange pak jak rozjetý vlak konečně výhráli nad domácími 2:1, Black stejné mužstvo přetlačil poměrem 2:0.

Následovalo brněnské derby Orange vs. Dragon a dramatický souboj, který byl dlouho nerozhodný, ukončili naši svěřenci vítěznými body na 2:1. Následná euforie si nezadala minimálně s vítězstvím na olympiádě! Vyvrcholením turnaje pak byl bratrovražedný souboj Orange vs. Black, kam jsme přimíchali i zkušené borce z U10. Ti se v bitvě rozhodně neztratili a nedali kůži lacino. Black po boji vyhrál nejtěsnějším rozdílem 1:0. Ukázalo se jak se naši borci zlepšují..!

Nakonec jsme si to moc užili a 1. a 2. místo v turnaji nás velice potěšilo. Všichni hráči makali a obzvlášť Jandas měl svůj den. Líbila se nám i Sophie, která se nebojácně vrhala do soubojů a ve skládkách předčila i zkušenější spoluhráče, jen tak dál!

Letos se ještě, pokud to situace dovolí, vydáme do Vídně a tímto turnajem a uzavřeme nabitou sezonu. 

Pak už zimní příprava na umělce, judo a vzpírání

Díky všem za podporu a Ragby zdar!

R+P+M