Tak jsme se dočkali!

10.06.2021
V sobotu 5. června jsme zaplavili Cacovický ostrov jako povodeň Svitavy po 100 letech. Po dlouhém covidovém čekání se nám podařilo domluvit a zorganizovat miniturnaj za účasti celých tří týmů: Akademie, Bystrce a Dragonu, borci z Vyšálu jeli zřejmě za lepším do Čech.

Vzhledem k nedostatku hráčů stran Akademie i Dragonu, jsme se domluvili na ustáleném počtu devíti hráčů v poli, což dokonale splňoval Dragon a Akademii jsme průběžně půjčovali dva hráče, i když se i našemu týmu nevyhnuly omluvenky těsně před turnajem. Takže jsme z původně nahlášených dvou týmů udělali jeden superblack tým. Borci byli nažhavení na to, jak přetavit naši komplikovanou zimní a jarní přípravu do reálných bojů, což v realizačním týmu trochu vzbuzovalo obavy, abychom nepřepálili start a na konci nehledali co už nenajdeme.

Naše obavy se však ukázaly jako liché, borci vtrhli do bojů jak jeden tým, který i ve hře držel všechny od nás obdržené pokyny. Útoky, nahrávky, skládky i obrana, vše fungovalo jako namazaný stroj. Samozřejmě pořád je co zlepšovat a zejména ke konci si někteří borci řekli, že to urvou sami, nicméně my chceme týmovou hru. Musíme taky pochválit borce co se zhostili pomoci kolegům z Akademie za perfektně odvedený výkon.

Stylem přišel, viděl, zvítězil jsme si první hraní náramně užili. Už se těšíme na další boje a doufáme, že se nás přece jen sejde jako týmů na hřišti více. Stále také neusínáme na vavřínech a trénujeme 3x týdně doma na hřišti, tak nám držte palce!

Ragby zdar!

R+P+M

Více fotek Martiny Jurdákové ZDE.