Ostrava!!!

19.09.2020
V sobotu 12. září jsme vyrazili, a snad ne naposledy, z našeho domovského přístavu směr Ocelové město, železná  pěst republiky a další výstižné názvy, které v minulosti pobralo třetí největší město ČR.

Hned první ranní zklamání našich svěřenců byl pohled na „obyčejný bus“ a ne vysněný patrák, na který si tak nějak již zvykli, nicméně za volantem naštěstí zůstalo vše při starém. Usměvavý James H. byl zárukou rychlého a bezpečného transportu na sever, čehož dostál zejména při zpáteční cestě a poladění svého nového stroje, kdy jsme srazili rekordní čas na trase Bystrc - Ostrava těsně pod dvě hodiny.

Ostrava nás přivítala vskutku super podzimním počasím bez mráčku a teploty šly postupně nahoru, stejně jako výkony našich hráčů podporované místním razovitym spíkrem, který dával akci takřka světový nádech. Jako vždy jsme nasadili do turnaje dva týmy - Black a Orange, nicméně jsme museli následně improvizovat, protože nám těsně před odjezdem odřekli tři hráči, tudíž se dle potřeby rotovalo. Sešla se nám celá moravská ekipa osmi týmů a nás čekal dlouhý a náročný den.

Orange, sestavený vesměs z nováčků doplněný matadory a zkušeným kapitánem Artušem, začal vítězně proti OIomouci, i v dalších zápasech si svou bojovností vedl velice dobře a jen těsně mu unikla další vítězství. A to také díky výkonu zmiňovaného kapitána, kterého za tento výkon chválíme, neboť ukázal, že je perfektní lídr.

Black, ve kterém byla většina zkušených hráčů doplněná taktéž o nováčky, a od kterého jsme čekali už ragby které trénujeme - pohyb dopředu, skládky, organizovaná obrana, útok. Toto sem nám v celku dařilo, chyběl však víc boj o volný míč nebo poslední přihrávka na body. Proto jsme stejně jako v minulém turnaji doma sice vyhrávali, ale stále s nízkým skóre. Potřebujeme dávat více bodů, na jiném turnaji by nás to pak mohlo mrzet.

Oba týmy však musíme pochválit za bojovnost a nasazení po celou dobu a ve všech zápasech.

Díky a rugby zdar!!!

R+P+M