Cesta do Havířova na 3. moravský turnaj!

23.09.2021Jak říká hokejová trenérská ledžend Luboš Hrouzek, v podání Jiřího Langmajera, v kultovním seriálu Lajna. "Jakou kwa asi můžeš mít cesta do Havířova?"

A to si Luboš vozil zadek v Mustangu a nemusel jet, jak někteří naši souputníci v "zahrádkářském" hnutí, shnilým Sprinterem nebo Karosou, která, při vší úctě, už patří do muzea. RCB si drží svůj standard, a protože víme, že jen to nejlepší je pro nás dost dobré, tak turnaje začínáme vyhrávat už na parkovišti, při příjezdu.

Domácí slavili 55 let založení klubu, takže se vytáhli a hrálo se na dvou hřištích. Kromě vlastního ragbyového hřiště, zjizveného stavební technikou používanou při místních městských slavnostech, byl v permanenci i sousední atletický stadion, kde hrály kategorie U8 a U10. Takže to hezky odsejpalo a nebýt drobných problémů s rozpisem, které se však podařilo po dvou odehraných kolech za pochodu v akci Z odstranit, byla organizace na pochvalu. Tradiční pořadatelský tým Karel Gaman - Radek Kloda, tentokrát rozšířil i sportovní ředitel místního RC Patrik Kovacz. To bereme jako blýskání na lepší havířovské časy a příslib, že sem budeme jezdit i za 20 let, až Karel ve 103 letech odejde dělat rugby na věčnost!

Větou z úvodu se zřejmě řídila většina rodičů smradů U10, která nechtěla své renesanční bytosti vystavit tomuto frustrujícímu zážitku, zřejmě i s ohledem na předpověď počasí, hlásící příchod podzimu. Do turnaje tak přihlašujeme jen jeden tým se třemi náhradníky. Což není dobrá vizitka galacticos!:-/ Ale za to ti co jeli, neudělali mládežnické líhni RCB ostudu.

Ve skupině na rozpink s Vyškovem 7:1, už zahřátí v chladném počasí se Zlínem 13:1 a na vyklusání na závěr skupiny s Dragonem 10:3. Do finále dostáváme stále se lepšící Akademiky, které v pěkném utkání porážíme 9:3. A jdeme si pro pohár! Jsme v očekávání, kam tohle povede, protože předávání diplomů u nás v Bystrci vede k disciplinárnímu řízení pro Václava Vorla! Trochu se bojíme, že za poháry půjde Karel Gaman určitě do arestu!

Zůstáváme však klidní a pevní a těšíme se na pokračování severské anabáze příští sobotu v Ostravě.