14.11.2018

Z Movemberu ve Vídni vezeme placku

V sobotu 10.11., den před sv.Martinem, jsme se jako jediný tým z RCB, který si ještě chtěl užít ragbyové počasí přímo na place, vydali malým "medvídkovým" autokarem s devíti hráči na zahraniční cestu do nedalekého města na Dunaji, na Movember rugby Tournament pořádaný Rugby Union Donau Wien.

Cesta téměř plným 20-ti místným Mercedesem ubíhala celkem svižně, takže jsme do areálu RC Donau dorazili pár minut před oficiálním začátkem turnaje v 9:30.

V naší kategorii U 10 bylo přihlášeno celkem 8 týmů, a tak nás pořadatelé rozdělili do dvou skupin. V našem "béčku" nám byli soupeřem domácí Donau 2, dále Stade Wien 1 a Celtic.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili oproti plánu asi o 20 minut později a soupeřem nám byl, i pod dohledem hrstky rodičů našich hráčů, tým Celtic Wienna, jenž jsme, i přes některé nedostatky v naší hře, porazili výrazným rozdílem 7:0. To zřejmě naše hráče trošku ukolébalo, protože v následném utkání proti Stade Wien jsme dělali ve hře chyby a utkání skončilo remízou 3:3. V posledním utkání ve skupině jsme se střetli s domácím týmem Donau Wien 2. Naši hru jsme o něco málo zlepšili a vybojovali jsme výhru 4:2, čímž jsme díky remíze se Stade obsadili 2. místo ve skupině. V semifinále byl naším soupeřem vítěz A-čka RC Donau 1.

Toto utkání, o postup do finále, se nám vůbec nepovedlo a hráči pod dojmem údajně špatného výkonu rozhodčího v zápase téměř nebojovali, za což byli "odměněni" prohrou 0:4.

Před zápasem o 3. místo jsme si tedy s hráči museli trošku "promluvit" a oživit jim Rugby Spirit, aby do boje o medaili šli s plným odhodláním. Zřejmě naše snaha padla na úrodnou půdu, protože jsme tým Sharks, po dobrém výkonu celého týmu, v pěkném utkání porazili 6:1 a chlapci si mohli na závěrečném ceremoniálu převzít vytoužené pěkné bronzové medaile za celkové 3. místo v turnaji.

Myslím, že jsme tímto úspěšným vystoupením na povedené akci, úspěšně zakončili celkem podařenou podzimní herní sezónu a můžeme se od ní odrazit do snad ještě lepší jarní.