Premiéra Central Europe Rugby 7´s Cup

16.11.2022V sobotu 12. listopadu jsme byli pořadateli druhého turnaje klubových týmů žen v olympijském rugby o sedmi hráčích, v tomto případě hráčkách. Jde o novou soutěž či sérii turnajů, do které se zapojily týmy z ČR, Chorvatska, Maďarska a Rakouska. První turnaj se odehrál na konci října v chorvatském Záhřebu. Do brněnského turnaje zasáhlo šest týmů. ČR reprezentovaly výběrové týmy Čech (pod hlavičkou Tatry Smíchov) a Moravia Rugby, z Chorvatska přijel ZRK Zagreb, z Maďarska dorazily týmy Medvék RCE a Esztergomi Vitezék, Rakousko reprezentoval nejsilnější klub Rugby Union Donau Wien. Škoda, že se nepřihlásil žádný tým z Polska, aby bylo zastoupení národů pod Rakousko - Uherskou korunou kompletní!:-)

Za krásného, slunečného počasí bylo k vidění rychlé rugby, hrané s nadšením, což několikrát ocenil i TOPovej komentátor DM (neplést s Depeche Mode:-)), který plynule přepínal mezi plynulou angličtinou, maďarštinou, srbochorvatštinou, rakouštinou a češtinou. Konečně se tak vyplatily ty cesty na Makarskou, k Balatonu, do Prátru a sledování Ein Kessel Buntes!:-) 

Škoda termínové kolize s utkáním národního týmu mužů ve Zlíně, které odlákalo značnou část obecenstva. Nicméně ti, kteří se přišli podívat viděli vítězství Tatry Smíchov před Esztergomem a domácí Moravií. Jsme zvědaví, kam se tato nová soutěž rozvine a jsme rádi, že RCB mohlo být u jejího začátku. Nicméně největší radost nám udělal start našich čtyř hráček: Alice Anderlové, Veroniky Němečkové, Elišky Doležalové a Sáry Dofkové, které nastoupily v dresu Moravia Rugby. Eliška se Sárou jsou ještě juniorky a byla to jejich premiéra v kategorii žen, kterou zvládly bravurně. Gratulujeme a jen tak dál, holky!