2A s ČR U18 v Polsku

30.04.2021

Dvě hráčky RC Bystrc, Alice Anderlová a Aneta Fialová, odcestovaly o víkendu 24./25.4. s reprezentačním výběrem U18 na soustředění do polského Gdaňsku. Za chladného, větrného počasí, v neděli dokonce za sněžení, odtrénovaly se svými polskými vrstevnicemi dvě náročné tréninkové jednotky a odehrály čtyři utkání.
 
Mimo autobusu, hotelového pokoje a hřiště, si hráčky užily také písečnou pláž a moře během aktivace po příjezdu a při pravidelných regeneračních koupelích, které ordinovala další přítomná členka RCB Hana Schlangerová, působící u týmu v roli manažerky.
 
Hráčky nyní čeká po více než měsíci volný víkend, po kterém bude dále pokračovat příprava týmu na letošní ME. Do jeho zahájení zbývají dva měsíce.
 
Polky patří v ženském sedmičkovém rugby k evropské špičce. Hrají elitní evropskou skupinu „Championship“ a také se pravidelně střetávají s nejlepšími týmy světa. Letos dostaly pozvánku na dva turnaje Světové série. Trénovat a hrát s takovým soupeřem je pro naši reprezentaci určitě velkým přínosem.