14.09.2020

První dívčí turnaj úspěšný
V sobotu pořádal RCB první turnaj dívčí Podzimní série rugby 7s pro kategorii U17 a nově ve formátu X rugby pro U15. Mladší kategorie je určena pro nově příchozí a méně zkušené hráčky, hraje se na menším hřišti s jednoduššími pravidly. Velmi nás potěšila účast nového týmu z tradičního velkoklubu RC Říčany v U15 a obnovená spolupráce se Strong girls z Popovic v U17.
 
Turnaj zahájily mladší holky proti Říčanům, se kterými odehrály další dva zápasy a byla radost sledovat, jak se zbavují ostychu a výkony rostou každým střídáním. Naše soupeřky působily sehraněji, bylo vidět, že za sebou mají proslulou říčanskou útočnou školu. Naše děvčata to doháněla nasazením a bojovností. Důležitější než výsledky jsou úsměvy a nadšení hráček, které jim pomůžou v daším zlepšování.
 
U17 se postupně utkaly s SG Popovice, Severní Moravou a Tatrou. První zápas holky celkem v poklidu ovládly, Bea(s)ta řádila jako utržený vagon a první vítězství podzimu bylo na světě. Druhý zápas byl mnohem vyrovnanější, začala se projevovat absence říznějších hráček (zdravotní i jiné indispozice), holky prohrávaly rucky a se štěstím dovedly zápas k těsné výhře. Slabiny v čištění míče a ruckingu se naplno ukázaly v zápase s Tatrou, kdy nás skvěle hrající soupeř k téměř k ničemu nepustil a po zásluze zvítězil.
 
Velkým kladem je počet zúčastněných holek, v dresu Jižní Moravy jich bylo šestnáct, další úplné novicky fandily z tribuny a s momentálně indisponovanými je nás hodně přes dvacet, což je největší odměna pro celý realizační tým.
Nabitý podzim pokračuje hned v sobotu turnajem v Babicích, doufejme, že nám situace dovolí odehrát toho co nejvíce…
 
Rugby zdar a dívčímu zvlášť!