29.03.2023

Přesvědčivá výhra v Havířově

V neděli jsme se představili na hřiště soupeře, který doma vždy odvádí nekompromisní práci a nejinak tomu bylo i tentokráte. Havířov se snažil hrát velmi tvrdou rojovou hru, ale my jsme nepodlehli tlaku a hned v 6. minutě zápasu Lukáš Fiala krásným offloadem v útoku našel naběhnutého Martina Elznera, který položil body, potvrzené následnou konverzí Adama Putny. Domácím jsme tím nesebrali vítr z plachetm ba naopak po několika našich chybách, o tři minuty později, kontrovali protlačeným míčem, hrou pick and go a rázem bylo srovnáno.

Následně jsme se ujali iniciativy my a výsledek se dostavil v 15. minutě, kdy Njabulo Madondo proskočile obranou a změnil skóre, Adam Putna byl znovu bezchybný, stav 7:14.  Bylo vidět, že naše vysoké tempo soupeři nesvědčilo a nutili jsme tak domácí k chybám. V 21. minutě Filip Holý položil další body po individuální akci a Adam Putna byl opět úspěšný z následného kopu po pětce. Havířov dále zkoušel hru rojem, ale naše obrana pracovala na výbornou. Přes váhovou převahu soupeře jsme nakonec položili v 29. minutě pětku po práci roje my. Martin Elzner prošel přímou tvrdou hrou rojem soupeře a položil, Adam Putna tentokrát nebyl úspěšný. V 35. minutě rychlý útočník Petr Čermák, po krásné kombinaci s Adamem Putnou, položil naše další body a po úspěšné konverzi Adama Putny se skóre posunulo už na 7:33. Poločas ukončujeme stylově, po hře útoku dostal ideálně naběhnutý Filip Holý balon do prostoru obrany soupeře a proběhl až do pětkoviště, Adam byl znova úspěšný v kopu. Skóre se tak zastavuje na 7:40.

Do druhého poločasu jsme nastoupili ve stejné sestavě, nicméně po deseti minutách, i díky tomu, že bylo jasné, že domácím docházely síly, jsme na hřiště vyslali naše mladé pušky. I přesto, že nemají ještě tolik zkušeností byl jejich výkon perfektní a po několika akcích rojem, kdy byli vidět hlavně Tomáš Budinský a Jirka Mynář, položil zkušený Martin Elzner v 67.min, Adam Putna proměnil kop a stav byl rázem 7:47.

V druhém poločase jsme měli hru převážně pod kontrolou, je ale třeba uznat i sílu soupeře, který nic nevzdal a srdnatě bojoval. Po jedné z útočných akcí Havířova jsme nakonec získali míč na naši stranu, čehož využil Jirka Mynář a v 70. minutě a položil svou první seniorskou pětku. Gratulujeme!

Následně soupeř vyhrál několik mlýnů a po jednom z nich vynesl vazač míč, který domácí dotlačili až do pětkoviště. Poslední slovo jsme nakonec měli my, v 76. minutě po povedené akci Petra Čermáka položil své druhé body v zápase Jirka Mynář. Konečný stav tak zněl 7:57.

Sestava: Jan Novotný, Jarek Šimek, Tomáš Černohorský, Jan Blažek, Jan Odehnal, Marek Zelený, Martin Elzner, Njabulo Madondo, Tomáš Vrána, Adam Putna, Tomáš Galetka(c), Petr Čermák, Filip Holý, Dan Tabarka, Lukáš Fiala, Josef Klauda, Bohdan Ivičič, Filip Zvařič, Miloš Vrána, Tomáš Budinský, Jiří Mynář, Tomáš Neugebauer, Petr Vladík