23.10.2023

Vítězství ve finále v Říčanech

Ve finále skupiny C jsme zdolali v Říčanech domácí B tým. 22.listopadu jsme tak ukončili PODZIMNÍ POHÁR 2023, který se rozjel již o prázdninách. Začátek tohoto poháru nám moc nevyšel, v základní skupině jsme dvakrát podlehli o jeden jediný bod, a to nás odsunulo do skupiny D, kde jsme se museli zmátořit, ukázat naše kvality a dostat se zpět do boje. V prolínací soutěži jsme na skóre porazili tým Zlína a postoupili do finále s týmem Říčan.

Zápas v Říčanech odstartoval velice opatrně z obou dvou stran. Hra byla v poměrně slušném tempu bez technických chyb, ve 14. minutě jsme poprvé skórovali z trestného kopu (Putna), soupeř ale hned o dvě minuty položil body a kop po pětce proměnil také. V 28. minutě položil pětku Alex Mišun a deset minut na to Jiří Mynář, kop po pětce proměnil Adam Putna. Poločas tak skončil pro RCB 7:15.

V druhém poločase jsme v 54. minutě položili další body Adamem Putnou, kop po pětce bohužel stejný hráč neproměnil. Od této chvíle jsme se začali spíše bránit, a to z důvodu, že domácí tým poslal na hřiště čerstvé hráče, na což jsme nemohli reagovat stejnou mincí. Naše výprava přijela jen v počtu sedmnácti hráčů. (zranění, nebo...kdoví...na). Obrana Bystrce ale fungovala i ve stavu vyčerpání na výtečnou. Sílu nám bralo také hodně trestných kopů, ale vše jsme ubráni a vyhráli v poměru 17:20.