19.10.2023

Z Babic vezeme výhru

V neděli 15. října jsme vyrazili na další ligový nesoutěžní zápas U14 do Babic. Jelikož nikdo z nás trenérů na toto hřiště v minulosti nezavítal, byli jsme zvědaví jaké zázemí nás bude na periferii Prahy čekat. Po trochu krkolomné cestě úzkými cestami od sjezdu z dálnice jsme dorazili na místo, kde nás čekal malý útulný areál, o který se ragbisté dělí s fotbalisty, což se podepsalo na kvalitě trávníku a háčka měla poněkud nestandartní velikost :-)

Abychom byli přesní, náš soupeř nebyl čistě babický, ale jednalo se o společenství BVP academy, na které jsme byli opravdu zvědaví. Proti našemu devatenáctičlennému ansámblu se postlavil úctyhodný počet třiceti hráčů soupeře.

V prvním poločase jsme se po opatrném začátku vrhli na soupeře, který byl evidentně nesehraný, a dělaly mu problémy průniky našeho útoku, kde jsme jasně v první půli dominovali, takže výsledek 0:26 pro nás vyzníval jednoznačně.

V poločase druhém jsme doufali, že jen podtrhneme naši dominanci na hřišti a pojedeme s vysokou výhrou domů jenže…. Soupeř vystřídal jednoho statného rojníka, a ten hned dvakrát prošel naší fandící obranou... a skóroval,  naštěstí to byly poslední body soupeře, který nás ovšem v druhé půli pozlobil. Naši hoši jakoby zapomněli na skládky a nechtěli jsme si z nějakého důvodu brát volné míče, jak z rucku, tak ze hry… tomu napovídal i výsledek druhé půlky kterou vyhrál soupeř 12:5.

Nakonec jsme tedy udrželi výhru 12:31 a odjížděli s tím, že jsme v útoku předvedli celkem slušné kombinace, ale v roji nám trochu schází drive dostávat soupeře silou pod tlak, což nám asi proti pražským týmům stačit asi nebude.