18.10.2023

Těsná prohra na Slavii

V neděli 15. října jsme vyrazili do Prahy, kde nás čekal zápas proti Slavii. Slávka, pod sportovním ředitelováním "našeho" Dana Zdravíčka Beneše, zažívá renesanci a patří ke klubům, které se derou vzhůru. Daří se jim práce s mládeží, což ocenili i v Monacu, kde loňskou sedmičkovou sezónu v nejvyšší francouzské soutěži odkroutil Adam Miřácký.

Zápas začal výkopem ve 13 hodin a start byl ve vysokém tempu. Soupeř byl výrazně “těžší” v roji, ale naši kluci začátek nezaspali a snažili se hrát otevřenou hru. Bohužel již v 10. minutě Slavie protlačila rojem míč do pětkoviště. Kop nebyl úspěšný a stav zápasu je 5:0. Následně po několika upozorněních získáváme trestný kop, který Ondra Ciboch, poprvé ve funkci kapitána, bohužel netrefuje. Hra se dále vede v převážně rojové hře domácích a hře útokem našich boys. V 19.minutě hrajeme signál na tříčtvrtkách a nabíhající rváček dostává míč, který pokládá přímo pod háčko. Ondra si povedenou konverzí zlepšuje skóre a stav je tedy 5:7 pro nás. V 25. minutě hraje vazač Slavie míč z mlýnu a s mlýnová spojkou vytváří přečíslení, které se nám již nedaří ubránit. Kop není úspěšný a stav do poločasu se nemění na 10:7 pro domácí.

Ve druhém poločase musí dva hráči kvůli zranění na lavičku a nastupují dva noví hráči. Slávie znovu hraje silnějším a těžším rojem, ale díky výborné obraně a hlavně skládání se nám daří jejich snahy eliminovat. Ba naopak, již v 39. minutě, po rychlém rozehrání trestného kopu, vzniká přečíslení a pokládáme. Kop není znovu úspěšný a stav je 10:12. V 55. a 65. minutě děláme stejnou chybu ve špatné skládce a čekající rojníci soupeře v obou případech vytváří přečíslení v útoku a dvakrát pokládají, kopy zase nebyly úspěšné a stav zápasu je 20:12. V poslední minutě zápasu náš nejmenší hráč sráží odkop z obrany Slávie a dobíhající hráči přiklepnou míč v pětkovišti, kop je tentokrát úspěšný, ale na víc než na korekci na konečných 20:19 pro domácí Slávii to nestačí.

Pro příští víkend vyhlížíme navrátilce do sestavy, tradičního kapitána Tibora Svídu, specialistu na outová vhazování Honzu Drdlu a nejvíce bodujícího hráče, křídelníka, Janka Svrčinu, kteří nám v tomto zápase chyběli a proti mistrovké Tatře Smíchov se budou sakra hodit!