16.10.2023

Souboj s Říčany vyzněl pro hosty

V neděli 8. října jsme přivítali na našem hřišti sopeře, který dlouhodobě patří ke špičce v juniorské kategorii, RC Mountfield Říčany. Říčanským se v juniorské kategorii projevuje jejich dlouhodobě kvalitní práce s mládeží. A proto není divu, že soupeř přijel v hojném počtu a hned od úvodu utkání chtěl ukázat svoji sílu a převahu. Nicméně naši hráči byli  nekompromisní a hlavně poctivou obranou a skládkami zvládli tlak soupeře. Bohužel ve 13. minutě se podařilo soupeři rychlou hrou míče z roje přečíslení a položil, kop nebyl úspěšný a stav se změnil na 0:5. I přesto, že Říčany měly několik dalších krásných akcí útokem, nepodařilo se jim projít až do pětkoviště. Bohužel my jsme na rychlou hru soupeře nebyli schopni reagovat, a tak se první poločas zápasu nesl v duchu útoků Říčan a naší poctivé obrany.

Do druhého poločasu proběhlo střídání u obou mužstev, což na straně hostí znamenalo novou energii celého mužstva, ale nás to oslabilo. Nově nastupující hráči nebyli schopni reagovat na hru soupeře. Toho hosté využili a v 41. minutě donesli rojníci míč až do pětkoviště, kop byl úspěšný a stav se změnil na 0:12. Následně po dvou rychlých útočných akcích posílají Říčany rychlý balón do útoku, čímž vzniklo přečíslení a soupeř položil na křídle. Kop tentokrát nebyl úspěšný a stav se změnil na 0:17. Průběh hry se bohužel neměnil až do 62. minuty, kdy si mlýnová spojka hostí zaběhla za útok, znovu vzniklo přečíslení a říčanští navyšují na 0:22. Kop znova není úspěšný. Závěr utkání se byl ve znemení aktivity našich borců, kteří chtěli výsledek korigovat. Měli jsme několik slibných akcí, ale bohužel ani jedna z nich nebyla zakončena úspěšně.

V utkání nás zabrzdila série špatných rozhodnutí v klíčových momentech zápasu a menší sebedůvěra střídačky, která měla z říčanských až příliš velký respekt. Víme, na čem máme pracovat a doufáme, že výsledek práce se dostaví už v dalším kole na Slavii.