20.09.2023

Junioři vyhráli i druhé utkání v sezóně

Začátek domácího zápasu, který jsem tentokrát hráli na hřišti RC Havířov, abychom se předvedli i fanouškům ze severu, byl z naší strany velmi pomalý. Přesto, že kapitán Tibor Svída dával hned v 6. minutě pětku, která nám mohla dát klid, tak nebylo vidět moc pěkných akcí. Nedodržovali jsme systém hry a soupeř byl nekompromisní v obraně a několikrát šel do protiútoku. V tomto tempu bylo vidět několik akcí na obou stranách, ale rozhodně to nebyl výkon na který se hráči připravují a který předvedli v prvním utkání. Do poločasu ještě Vojta Kurečka razantním průnikem donesl míč do pětkoviště a Ondra Ciboch byl úspěšný v konverzi. Dále jsme proměnili i trestný kop, nařízený za ofsajd hostů. Ale daří se i soupeři, přes útok položit a korigovat skóre na 15:5. A protože se nemění styl hry posíláme na posledních pět minut prvního poločasu do hry pět hráčů z lavičky.

Po začátku druhého poločasu byla vidět nová energie střídajících hráčů a začínáme mít převahu ve hře. I přes několik chyb, se nám krásnými akcemi daří pokládat. Je vidět, že střídající hráči přinesli do hry nový impuls a hlavně, že hráči znova poctivě zkoušejí hrát systém, který trénují. Soupeři se sice daří v 53.minutě položit, ale znova tím pouze koriguje skóre na 27:10. Poté už je vidět převaha domácího týmu a nakonec vítězíme 48:10.

Sestava: Jan Drdla, Ondřej Dobeš, Michal Chamrath, Vojtěch Kurečka, Matěj Cebák, Ondřej Žmolík, Antonín Tržický, Jan Bártů, Matyáš Daňhel, Ondřej Ciboch, Jiří Kusník, Tibor Svída(C), Jakub Nešťák, Janek Svrčina, Marek Helebrant, Daniel Bodanský, Lukáš Pohanka, Antonín Kubík, Daniel Urban, Matěj Sodomka, Tomáš Kraina, Adam Kulhánek