19.09.2023

Vydřená výhra v Ostravě

Již tradičně jsme se v Ostravě na výhru zbytečně nadřeli. Hned od začátku nás domácí tým zatlačil a převzal iniciativu, díky naší pozorné obraně jsme ovšem v 5. minutě vybojovali míč, Petr Čermák následně vynesl míč do soupeřovy obranné zóny, kde po několika dalších fázích položil první pětku Bohdan Ivičič.

Po této pětce se hra vyrovnala a vše se odehrávalo ve středu hřiště. Zápas poznamenalo mnoho zbytečných technických i taktických chyb, kterými se určitě prezentovat nechceme.

Ve 25. minutě soupeř snížil z trestného kopu na 3:5, hned o minutu později jsme ovšem my kontrovali stejně a stav tak byl 3:8. V 32. minutě Jirka Mynář svoji nekompromisní rojnickou hrou zvvýšil na 3:13, konverzi proměnil Adam Putna a do šaten se tak šlo za stavu 3:15.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním se vyvarovat chyb, ale nedařilo se. Hra se přelévala tam a zpět až do 59. minuty, kdy Daška pokložil body, Adam byl opět úspěšný z kopu po pětce a skóre se tak posunulo na 3:22. O tři minuty později položili i domácí, nicméně ani my jsme se nenechali zahanbit a další pětku přidal v 66. minutě Tomáš Galetka.

Toto byl bohužel jen jeden krásný moment utkání a hra kterou se chceme prezentovat. Míč se po skvělém zpracování rojem dostal do rozběhlého útoku. V kontaktu jsme byli silní, v čištění rucku důrazní. Donutili jsme celou obranu domácích couvat a několika rychlými fázemi využili celou šířku hřiště, kde jsme dosáhli přečíslení soupeře v křídelním prostoru a naše křídlo bez problému skórovalo.

Od 70 minuty jsme hráli jen ve čtrnácti a naše koncentrace na zápas se vytratila. Domácí toho využili a korigovali na konečných 15:27.

Jak již bylo napsáno, musíme zlepšit koncentraci, techniku a důraz.

Příští utkání odehraje tým mužů jako druhé utkání tohoto play- off v Bystrci. Soupeř je opět Ostrava, která pro postup bude muset vyhrát o víc jak 12 bodů.

Utkání začíná v neděli 24.9.2023 v 15:00 hodin.

Přijďte nís podpořit!

Sestava: Novotný (C), Kichner, Peterka, Ivičič, Blažek, Zelený, Vrána M., Mynář, Mišun, Putna, Otgontugs, Čermák, Rorig, Opletal, Vrána T., Klauda, Černohorský, Budínský, Hruška, Galetka, Freiberg