11.09.2023

Vítězné derby s Dragonem

Do prvního utkání proti společenství Dragonu s Vyškovem jsme vstoupili i my ve společenství, konkrétně s Havířovem a Ostravou. Měli jsme za sebou třídenní soustředění a osm tréninkových jednotek, kromě posílení fyzické kondice jsme trénovali i systém hry.

Soupeř byl na domácí půdě a proto se očekával těžký zápas, což se potvrdilo od úvodního hvizdu. Domácí byli v roji výrazně váhově těžší i silnější, ale to naše kluky nezaskočilo a poctivě se snažili hrát domluvený systém. Již v 6. minutě šel rychlý balón do útoku na naše křídlo a Janek Svrčina položil body, bohužel Ondra Ciboch nebyl úspěšný s kopem.
Dále byla vidět tvrdá rojová hra soupeře, ale kluci poctivě bránili až do 23. minuty, kdy soupeř protlačil rojem míč až do pětkoviště, následnou úspěšnou konverzí otočili domácí stav na 7:5. Kluci hráli proti silnějšímu soupeři hlavně srdcem a nenechali se strhnout rohovou hrou soupeře. Naopak jsme opět rozhodili rychle míč přes útok a Janek Svrčina položil svou druhou pětku, Ondra byl bohužel opět neúspěšný s konverzí.
Soupeř dál těžko reagoval na naši rychlou hru, což se potvrdilo vzápětí, kdy rychlým útokem přes křídlo položil naši třetí pětku Dan Urban. Konverzi se nepodařilo proměnit, do šaten se tak odcházelo za stavu 7:15.

Do druhého poločasu proběhlo střídání několika hráčů, tak aby si zahráli všichni, a aby do hry přinesli čerství kluci novou energii. Soupeř také střídal a dále byla k vidění tvrdá a vyrovnaná partie. V 48. minutě jsme opět zaútočili a Dan Urban položil další pětku. Na toto reagoval soupeř ještě větším tlakem v roji. Na našich hráčích se pomalu začínala projevovat únava a soupeři se podařio v 60. minutě zkorigovat stav na konečných 12:20. Ve zbytku utkání už kralovaly obrany a skóre se nezměnilo.

Sestava: Mikuláš Rada, Jan Drdla, Daniel Bodanský, Vojtěch Kurečka, Ondřej Šimkovič, Antonín Kubík, Ondřej Žmolík, Jan Bártů, Ondřej Dobeš, Ondřej Ciboch, Janek Svrčina, Tibor Svída(c), Jakub Nešťák, Daniel Urban, Marek Helebrant, Matěj Sodomka, Filip Polach, Adam Kulhánek, Tomáš Kraina