03.04.2023

Ve Vídni jsme prodloužili vítěznou šňůru

V neděli 2. dubna jsme vyjeli na hřiště nejlepšího soupeře naší skupiny, RC Donau Wien. Prvních 10 minut bylo vidět opravdu tvrdé rugby na obou stranách. Soupeř hrál svoji již osvědčenou hru kolem rucku, kde ho naše obrana, která tentokrát fungovala skvěle, bezpečně zastavovala. V obraně jsme velice zodpovědně presovali, takže i když měl soupeř v držení míč, tak jsme ho neustále drželi na jeho straně hřiště a nedovolovali mu získat území.

Bohužel se nám ale pořád nedaří po zisku míče hru uklidnit a delší čas s balonem hrát. Pořád děláme zbytečné chyby, které nás stojí balon a pak i síly na jeho získání zpět. Skóre otevřel Adam Putna trestným kopem. Do poločasu pak skóroval i Filip Holý.

Druhý poločas jsme hráli 2 x pod žlutou kartou, což se na hře začalo projevovat a neustále jsme museli bránit, i když se hrálo kolem půlící čáry. Nicméně se projevila síla a odhodlání mužstva. V druhém poločase skóroval Richard Urban a Martin Elzner. Obě tyto pětky byly ukázkou toho jak by jsme chtěli hrát, navíc byly nachystány kolektivně, což se cení!

Chvíli před koncem domácí zkorigovali stav po po nařízeném trestném kopu na naší pětimetrové čáře. Zápas tedy skončil naší výhrou 22:7.

Do konce základní skupiny odehrajeme ještě dvě kola. Jedno utkání hrajeme v Ostravě a druhé doma s Havířovem, a to v neděli 16. dubna. Všechny vás zveme na dobré rugby a oslavu postupu do play off 1. ligy!

Sestava: Novotný, Šimek, Ivičič, Urban, Odehnal, Zelený, Elzner, N.J., Vrána, T., Putna, Holý, Tabarka, Čermák, Galetka, Fiala, Klauda, Čerohorský, Budinský, Vrána M., Líčeník, Neugebauer, Opravil