Zvýšení členských příspěvků RCB

17.03.2022Růst cen služeb a energií, které nezbytně potřebujeme pro svou činnost a nakupujeme je, v kombinaci s uprchlickou krizí zaviněnou válkou na Ukrajině nás přinutil k tomuto nepopulárnímu kroku. Příspěvky na "léto" (březen - srpen) budou pro kategorie U8 a výše 4.000,- Kč. Stejná částka bude na "zimu" (září - únor), která bude splatná v září. Pro kategorii U6 zůstává výše členských příspěvků stejná jako dosud (3.000,- Kč "jaro", 3.000,- Kč "zima"), protože "maláči" nic nehrají a nikam necestují.

Je nutné zdůraznit, že minimálně v první polovině roku budou příspěvky jediným zdrojem příjmů klubu. ČR, i po schválení rozpočtu Parlamentem ČR, bude v nejlepším případě stále hospodařit v rozpočtovém provizoriu až do začátku května. Takže provozní dotace od Národní sportovní agentury se bude vyplácet nejdříve v červnu, kdy nám končí jarní část sezóny. NSA však už teď avizovala, že výši dotace bude násobit koeficientem 0,9 takže letošní příspěvek na aktivního člena bude nižší než v minulosti. Domníváme se, že provozní dotace od MMB a JMK budou ovlivněny neočekávanými výdaji na řešení uprchlické krize, což chápeme Jsou prostě věci důležité a jsou věci podstatné!! MČ Bystrc provozní dotaci vyplácí až zpětně, v listopadu daného roku, tedy po sezóně. Prostě jedeme za svoje!

Je asi nutné připomenout, že průměrné náklady na hráče do kategorie U12 (hrají turnaje) byly v minulém roce cca 8.250,- Kč/rok, u hráčů kategorie U14 a vyšších (hrají jednotlivé zápasy) to bylo cca 8.500,- Kč. Toto jsou částky před zdražením všeho, které i tak ani zvýšené příspěvky nepokryjí.

V rámci příspěvků mají členové hrazen členský příspěvek 500,- Kč do ČSRU a členský příspěvek 500,- Kč do TJ Loko (které patří areál), dopravu na turnaje a  zápasy, dresy, a k dispozici veškeré sportovní vybavení, sportoviště a trenéry (kteří to dělají ve volném čase a zadarmo). Při četnosti tréninků 3x týdně (cca 150 tréninků/rok) byla dosud cena jednoho tréninku 40,- Kč, od teď to bude 54,- Kč.

Jsme si vědomi inflace a růstu cen všeho a proto RCB povede tzv. "Podpůrný fond", ze kterého bude v případě potřeby sanovat případy, kdy si platbu zvýšených členských příspěvků nebude moci někdo dovolit. Máte-li ve svém okolí nějakého altruistu, který by takovou věc podpořil nějakou přebytečnou bankovkou, tak budeme rádi.

Příspěvky prosím posílejte (ideálně do konce března) na nové číslo účtu 123-6445650257/0100 u Komerční banky Brno. Předem děkujeme!

RCB