RCB angažoval profesionálního kondičního trenéra

04.02.2021

V rámci zkvalitňování našeho tréninkového procesu, a práce s našimi svěřenci všech věkových kategorií, jsme se rozhodli pro bezprecedentní krok v našich bezbřehým amatérismem prorostlých luzích i hájích a angažovali jsme kondičního trenéra.
 
Od ledna 2021 jím je absolvent Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně, sportovec tělem i duší, Mgr. Přemysl Šimon, který s námi již spolupracoval na loňském soustředění a podílel se i na prvním odborném testováním našich hráčů.
 
Přema je mladý, odborně na výši a zatím i plný entuziasmu a nadšení z práce, které z něj kupodivu nevyprchalo ani po zmíněné loňské zkušenosti s naším zahrádkářským spolkem. Jeho prací bude stanovit tréninkový plán pro jednotlivé věkové kategorie, s důrazem na důležité aspekty fyzického rozvoje hráčů, které je samozřejmě různé u všech věkových kategorií. Jinými slovy nám pomůže s naším ambiciózním plánem některá kopyta třeba naučit dokonce i správně běhat apod.
 
Přemovi přejeme hodně zdaru v jeho nelehké misijní činnosti, kterou hrdě vzal na svá mohutná bedra v době temna. A my již s nadějí vyhlížíme blízkou dobu, kdy se nám z našich svěřenců, v očích svých rodičů převážně renesančních bytostí, podaří vychovat nejen ragbisty, ale i sportovce!
 
Kdyby však někdo z řádků výše získal dojem, že už snad v tréninkovém procesu RCB nebudeme používat primitivní nástroje, jako třeba oblíbené kopečky Václava Vorla, tak je na hlubokém omylu. Tyto nástroje budou i nadále nedílnou součástí tréninků. Ptáte se proč? No protože se to OSVĚDČILO!