Na prvním zimním turnaji jsme hráli bojovné rugby
15.01.2019V sobotu 12. ledna částečně skončilo čekání na zápasový zápřah. Částečně proto, že jsme sehráli miniturnaj v kryté hale na Janouškově ulici, na letité umělce. A zdá se, že nám lépe svědčí čerstvý pažit, nejlépe ten střižený pevnou a přesnou rukou Václava Vorla.
 
Turnaj pro nás začal už při příchodu do kabin, kde se projevila stará nedobrá bystrcká konstanta, číslo 1,8. Touto konstantou je totiž, zvláště v poslední době, třeba násobit počet potvrzených dětí na turnaj. Po vynásobení se dostaneme k číslu dětí, které na turnaj opravdu přijdou. Znovu tak apelujeme (a jak by i klasik uznal, tentokráte je "to", alias citoslovce důrazu, v tom slyšet) na rodiče, aby byly té lásky a odepisovali nám, neboť ruka Václavova není pevná jen při stříhání trávníku:-)
 
Soupeři nám tentokráte byli domácí, Vyškov a mix Akademie rugby s Havířovem. Ačkoliv spíše jsme soupeřili sami se sebou, neboť se zdálo, že jsme přes zimu trochu zapomněli základní rugbyové dovednosti a návyky. Tomu napovídala situace po prvním pokynu, tedy povelu k postavení "šachů". Snad to bylo usilovným sledováním nedávné bitvy o titul mistra světa v této disciplíně, nebo několika opakováními Harryho Pottera o Vánocích, ale děti zíraly vcelku nevěřícně, cože to po nich trenér chce. 
 
V každém případě jsme ovšem nepostrádali bojovnost, takže i když to tentokráte nevyšlo, a utkání skončila radostí soupeřů, hráčky a hráči se snažili odvést maximum. A to je dobře. Obzvláště bychom rádi vyzdvihli skvělý výkon Sofči, která položila několik pětek a celkově strhávala i ostatní k srdnatému výkonu.
 
Trénujeme stále v tělocvičnách dle rozpisu, případnou účast na tréninku netřeba potvrzovat:-)
 
Rugby zdar!