18.04.2019

Junioři RCB v reprezentaci ČR U18

Letošní celoroční příprava reprezentace U18 v ragby o 15i hráčích měla vrchol druhý týden v dubnu, kde se na připravovanou "stáž U18" sjeli do Prahy týmy Lucemburka a Švýcarska, aby odehrály utkání proti Českému výběru do 18 let.

Naši hráči Adam Putna a Jaroslav Šimek byli po celou sezónu stabilně součástí reprezentačního týmu U18, a tak se účastnili i této závěrečné 15s akce. Trenérem roje na této akci byl trenér mužů RCB Juan Szeremeta.

Ve čtvrtek 11. dubna odehrála česká reprezentace utkání s Lucemburskem, ve kterém zvítězila 43:0.

Adam Putna nastoupil na útokové spojce a odehrál první poločas, v půlce druhého byl střídán. Z konverzí po pětce zaznamenal celkem 8 bodů. Jaroslav Šimek odehrál první poločas na pilíři.

Během pátečního a sobotního dopoledne český tým absolvoval pod vedení specialistů z Rugby Europe společné tréninky se Švýcary a Lucemburčany. V neděli pak naše hráče čekaly zkrácené zápasy, kde ve třech 20 minutových úsecích hráli nejdříve proti Švýcarsku (0:0), Lucembursku (prohra 0:5) a poté zase Švýcarsku (prohra 0:3).

Všem hráčům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci barev RCB!