18.06.2019

Sedmičky U16 byly nakonec na Tatře úspěšné

V sobotu 15. června se podstatná část našeho týmu vydala na turnaj do Prahy, na hřiště úřadujícího mistra ČR v mužích, a jednoho z největších a nejvlivnějších českých klubů, Tatry Smíchov. Na "luxusní" Smíchov přeci téměř nikdo nejezdí MHD, a tak jsme měli trošku problém se dostat veřejnou dopravou na hřiště a zpět. Výluka na trati směrem do Prahy, způsobila naše 20i minutové zpoždění, a tak jsme se zvládli dostat na hřiště pouze zápas před naším utkáním.

Do prvního zápasu se Slavií B jdeme nedostatečně rozcvičení a nesoustředění a navíc nám dělá problém nám dobře známý zadák domácích. Dle své blonďaté hřívy a svými skillz podobný známému hráči z All Blacks, je nazýván našimi hráči jako "McKenzie". Prohráváme 4-3 na pětky, ve vyrovnaném zápase nahoru dolu. Tři z těchto pětek dal sám McKenzie, když jsme si jej nedokázali pohlídat.

Ihned po našem Áčku nastupuje tým B proti Dragonu a po tomto zápase opět našeho Áčko proti Říčanům. Věhlasného soupeře jsme se však nezalekli a hráli na hranici našich možností. První poločas určujeme tempo utkání my, když se nejdříve prosazuje Jakub Novotný a poté Dashka. Soupeř vždy vyrovnává, a tak je poločasové skóre 14:14. V druhé polovině nám již docházejí síly a rychlé hráče Říčan nejsme schopni pokrýt. Dostáváme tři rychlé pětky a je v podstatě rozhodnuto. Nicméně ve zbytku poločasu hrajeme s míčem my, a tak trochu jen svou vlastní nepozorností, stále pouze "bušíme" do soupeře hlava nehlava, bez výrazného průniku. Trestné kopy hrajeme rychle a jdeme do červených čísel. Potom se podaří projít našemu Honzovi Novotnému přes jednoho z nejlepších hráčů soupeře a už to vypadá na korekci skóre. Jenže onen hráč nebyl vyhlášen talentem roku U16 pro nic za nic, svoje nesložení napravil a Honzu dosprintoval 3 metry před brankovištěm a o míč jsme přišli. Tak jsme se nedočkali ani korekce z naší strany. Výsledek 31:14.

Nyní nás čeká stěžejní utkání celého turnaje a troufnu si říct, že i soutěže. Věděli jsme, že pokud uspějeme, stále máme šanci postoupit na skóre z druhého místa. Jelikož jsme prohráli s B týmem Slavie a ne s Ačkem. Tým A porazil tým B, a tak v případě naší výhry rozhodovalo skóre.

Ve vyrovnaném zápase, který se hrál nahoru dolů, jsme byli nakonec úspěšnější o kopy na bránu. Hráčům již viditelně docházeli síly, přesto jsme dokázali urvat důležité vítězství 19:5. Po přepočtu skóre se dovídáme že postupujeme o pouhé 3 body ve skóre!

Soupeřem o třetí místo nám je prohrávající z duelu Tatra x Dragon. Tatra Dragon jasně přehrála, a tak jsme znali svého soupeře. Důležitý faktor zde byl i jeden zápas navíc, který jsme mohli odpočívat (Tatra s Dragonem hráli po nás).

V souboji o třetí místo jdeme do utkání s nasazením všech sil. Během prvního poločasu kompletně kontrolujeme utkání a pokládáme tři pětky s dvěma prokopy. Druhá polovina však byla přesným opakem té první a ke slovu se dostal tým Dragonu. Postupně vyrovnává dvěma pětkami s jednou konverzí.

V poslední minutě, po naší chybě, Dragon pokládá téměř vedle našeho háčka. Stav 19:17. Pokud by Dragon kop proměnil, hrála by se rychlá smrt. A to je samozřejmě nevyzpytatelné. Z výhodné šance však kopáč hostí netrefuje háčko, a tak vítězíme 19:17.

Finále vyhrávají Říčany výsledkem 31:12 nad Tatrou Smíchov. Škoda jen, že nemáme možnost se Tatrou utkat. Byl by to jistě zajímavý souboj, soudě dle podobných výsledků proti Říčanům.

Pořadí MČR 7s U16 po druhém turnaji:

1. RC Říčany    24 b.
2. RC Tatra Smíchov    23 b.
3.-4. RCB a Dragon    20 b.
5. RC Slavia Praha    19 b.
6. RC Praga    16 b.

K zisku bronzových medailí se tak potřebujeme umístit lépe než Dragon. Ve hře je stále i Slavia, která umí být těžkým soupeřem.

Přijďte nás podpořit na poslední turnaj na Dragonu, v sobotu 22. června od 11 hodin.

Po turnaji následuje rozlučka se sezonou kategorie U16, přespání a grilování u našeho trenéra Jamese.