29.10.2018

Vydřená výhra nad Olomoucí se Zlínem

V sobotu 27. řijna jsme na domácím hřišti odehráli poslední utkání přeboru Moravy, proti společenství Olomoce a Zlína. Nutno podotknout, že soupeř nás překvapil svou dravostí dopředu, houževnatostí v obraně a braním míče z rucků.

Na podmáčeném hřišti měli ale oba týmy problémy s držením míče, a tak jsme za utkání měli slušné množství mlýnů. Stále nám vázne technika vazby v první řadě, nedokážeme jít dost nízko, a zároveň dost pevně a stabilně. Budiž v tomto příslibem nový trenér James, z kolébky ragby Anglie, který již započal s předáváním svých bohatých zkušeností našim hráčům, co se týče standardních situací a rojové hry.

V utkání nám obrovské problémy činilo držení míče, kdy nám nejen že dělali problém při přihrávkách, ale nedokázali jsme ani správně reagovat na podmáčený terén omezením kombinační hry. První pětku po rozehraném trestném kopu a sérii několika rucků položil náš vazač T. Holík. Po důrazné domluvě v přerušení někteří hráči omezili zbytečné nahazování balonu a rázem z toho byla další pětka od Honzy Nováka, který udělal svým sprintem skoro půlku hřiště. Do poločasu přidal ještě pětku Jakub Novotný, ovšem bez žádné konverze. Poločas 15:0.

Během druhé půle jsme opět vršili obrovské množství individuálních chyb, ztráceli balony ve skládkách a byly na nás trestné kopy. V druhé půli jsme předvedli ale dvě parádní akce, z kterých resultovali dvě pětky. Krásné rozhození na křídlo Kryštofa Dobeše, který položil svou první pětku v této kategorii. Další pětku pak přidal po sehrané akci Jakub Novotný, a i s konverzí navýšil skóre na 27:0.

Koncem zápasu, po vystřídání všech našich hráčů, nakonec soupeř po velkém tlaku položil čestnou pětku. Výsledek tedy 27:5 pro domácí. Ač bylo utkání až moc plné individuálních chyb, přesto jsme byli lepším týmem.

Druhý den v neděli se naši hráči Jakub Novotný, Tomáš Holík a Lukáš Fiala zúčastnili srazu reprezentace U16 v Říčanech, kde společně s hráči napříč celou republikou absolvovali dva tréninky ve vydatném dešti.

V sobotu odehrajeme poslední utkání sezony proti Slavii Praha ve 14.00.

A půjde o dost. Potřebujeme dokázat komisi mládeže že si zasloužíme startovat na jaře proti těm nejlepším týmům v republice.

Po zápase proběhne skromné ukončení a vyhodnocení podzimní sezony. Rodiče jsou srdečně zváni!