01.10.2018

Kadeti ve Vídni bojovali v rozvojové sestavě

V sobotu 29. září jsme vyjeli k na poslední chvíli domluvenému přátelskému utkání s Donau Wienna, v kategoriích U14 a U16. Jelikož nejspíš většina týmu preferovala volný prodloužený víkend před nesoutěžním utkáním, tak jsme odcestovali k zápasu pouze ve 12 hráčích RCB U16, posílení o dva kadety z Vyškova, Vladimíra Voroše a Martina Grossmanna.

Mladší RCB U14 zdolali svého soupeře opět poměrně hladce, tak jako před dvěma týdny u nás v Bystci, a tak byli k dispozici pro doplnění týmu U16.

Začátkem zápasu dostáváme velmi lacinou pětku po špatném skládání a už už to vypadalo na opakování loňského debaklu. Po rozehrání jsme se však dostali do tlaku, který málem vyvrcholil pětkou, nicméně soupeř se pár nevybíravými zákroky dostal opět k míči. Výsledkem jednoho ze zákroků bylo odstoupení naší mlýnovky Maxe, po tvrdé skládce na žebra. Celá první půle je z naší strany vlažná a bez chuti, zároveň inkasujeme do poločasu ještě dvě pětky.

Po vystřídání některých hráčů mladšími a dravějšími hráči z U14 však došlo ke zlepšení výkonu a soupeře jsme daleko více začali dostávat pod tlak. Během druhé půle jsme nesli do brankoviště ještě alespoň další dvě pětky, bohužel se nám je nepovedlo shodou okolností položit.

Nakonec do brankoviště úspěšně pronikl pouze Jakub Novotný, který tak i s prokopem zaznamenal 7 bodů pro RCB. Do konce zápasu jsme inkasovali ještě další pětku, konečný stav utkání tak 24:7 pro domácí.

Poděkování patří klukům z U14 Burákovi, Mildovi, Alexovi, Paťovi a Denisovi, kteří nastoupili za U16 a předvedli většinou velmi kvalitní hru, leckdy lepší než jejich starší spoluhráči. Dík patří také klukům z Vyškova - Martinovi a Vladimírovi, že nás přijeli podpořit.

Sestava:

1 Denis - 2 Martin Grossmann - 3 Ondra Krupica - 4 Dalibor Kolář - 5 František Kliner - 6 Pavel Pohanka - 7 Filip Trávníček - 8 Jan Novotný - 9 Max Szeremeta - 10 Lukáš Kouba - 11 Viktor Černý - 12 Lukáš Fiala - 13 Jakub Novotný - 14 Kryštof Dobeš - 15 Vladimír Voroš

Stířdali: Miloš Vrána, Martin Bureš, Alex, Patrik Řehák

Příští soutěžní utkání odehrajeme již v sobotu 6. října v 11.00 proti RC Jimmy Vyškov.