25.09.2018

První vítězství v sezóně jsme vybojovali v Ostravě

Na náš jediný plánovaný výjezd sezóny jsme odcestovali pouze se 17i hráči. Pouťové atrakce na hřišti domácích jakoby odvedli pozornost našich hráčů, kteří se začátkem utkání herně trápili. Dokonce jsme po nesložení 3/4tky dovolili soupeři skórovat jako první. Jinak jsme se také dostávali do šancí, ale přihrávky z rucků a jednoduchý hurá systém utočení hned na prvním hráči nás dělil od položení pětky.

Po inkasované pětce naším hráčům trochu zatrnulo a začali konečně hrát do prostoru. Z toho se nakonec, po několika fázích, prosadil nejhubenější pilíř ve středění Evropě, Víťa. Do poločasu se nám povedlo položit ještě tři pětky, dvě přidal Novotka a jednu důrazně hrající Holík. Bohužel se nám velmi nedařili kopy po pětce, a tak vedeme v půli pouze 22:5.

Začátek druhé poloviny byl více v režii soupeře a ten nám po svém tlaku dvěma pětkami ukázal, že ještě není zdaleka vše vyhráno. Za stavu 22:15 však mladí oranjes opět zabrali a začali konečně útočit dále od rucku. Tak se nám dařilo lépe pronikat obranou soupeře. Dvě pětky položil Holík a jednu naše křídlo Pavel. Novotka přidal dva kopy po pětce, konečné skóre se vyšplhalo na 41:15.

V utkání se nám dařilo daleko lépe bránit než v přípravném zápase s Dragonem, již se objevovali alespoň nějaké slušné skládky, ale hlavně společné vybíhání v obraně. Naší devizou tentokrát byl zisk míče ze soupeřových rucků, kde tradičně dominoval Holík, ale i nováček Dalibor, nebo jiní hráči dokázali získat slušné množství míčů od soupeře.

Je však potřeba si přiznat že soupeř hrál ve 14i, poté 13i hráčích, posílen nejdříve o jednoho, později o dva naše hráče. Takový výkon zdaleka nebude stačit na ostatní týmy v soutěži.

Premiéru v prvním soutěžním utkání si odbyli František Kilner, a Dalibor Kolář. Gratulujeme a přejeme dlouhou a úspěšnou kariéru!

Další ligové utkání odehrajeme na domácím hřišti 6. října s RC Jimi Vyškov.