Vítězství na zimním turnaji na Janouškové
15.01.2019

V sobotu se tým RCB U10 zúčastnil zimního přípravného turnaje v nafukovačce na ZŠ Janouškova. Organizátorem byl Dragon Brno, kterému tímto děkujeme za pozvání. Turnaje se, mimo RCB, zúčastnily týmy Dragonu, Vyškova, Zlína, Havířova a Ragby Akademie Brno, pro kterou to byl první křest turnajovým ohněm.
 
RCB se ve skupině potkalo s týmem Havířova a již zmíněnou Akademií. Po katastrofálním prvním vystoupení proti akademikům, kdy jsme doslova utrpěli výhru po naprosto nekoukatelném výkonu, následovala důrazná promluva a rapidní zlepšení proti Havířovu. Přes veškerý vliv rozptylujících podnětů, kterými byly gumová drť v umělce, písek v pytlech zatěžujících a těsnících stěny haly, či umělý vlas koberce, které naše svěřence lákaly k různým hrám, se nám podařilo zkoncentrovat na poslední duel s Vyškovem o první místo v turnaji. Do finálového utkání vstoupil tým soustředěný a byla radost se dívat jak si hráči půjčovali míč a podporovali se.  To se záhy odrazilo i na skóre. Škoda, že nám unikla příčina či apel, kterým se nám podařilo svěřence takto naladit na vítěznou vlnu. Aplikovali bychom to před každým utkáním!
 
Turnaj nám opět potvrdil, že tým RCB U10 je jako "den a noc". Stejní hráči jsou schopni odehrát naprosto fantastické utkání a záhy naprosto propadnout se slabším soupeřem. Je to škoda, protože v týmu jsou talentovaní jedinci a individuality. Takže máme na čem pracovat!
 
Zmínku si zaslouží tým Ragby Akademie Brno http://www.rabrno.cz/ , který poprvé reprezentoval aktivitu skupiny nadšených podporovatelů ragby z Brna, kteří se rozhodli rozmnožit řady šiřitelů naší víry. Za svou odvahu  si zaslouží velký respekt a podporu celé ragbyové komunity!
 
Ragby zdar a tomu brněnskému zvlášť!