13.06.2019

RCB - Přelouč 5:45 (5:12)

Poslední předehrávka nádstavbové části soutěže proběhla na domácím hřišti, proti jednomu z nejtěžších soupeřů soutěže, RC Přelouč. Hned od úvodního hvizdu obě mužstva začala velmi tvrdě, bohužel hned ve 3. minutě dostala z rucku balon útokovka soupeře, která následně proběhla obranou a po úspěšném kopu jsme rázem prohrávali 0:7.

Obě mužstva útočila i bránila skvěle - byly vidět pěkné akce na obou stranách, ale vždy zastaveny obranou. Ve 30. minutě jsme vyhráli míč z autu a Tomáš Černohorský dotlačil balon do pětkovistě, čímž změnil stav na 5:7, protože kop po pětce byl neúspěšný.

Soupeř nadále tlačil, ale námse dařilo výborně bránit až do 38. minuty, kdy si za útok zaběhla mlýnová spojka soupeře, čímž vzniklo přečíslení, které takto zkušený soupeř trestal položením a stav se tedy změnil na 5:12, což už do poločasu vydrželo.

Do druhého poločasu proběhlo střídání na obou stranách, ale soupeř hned v 43. minutě zase pronikl obranou a změnil stav na 5:17, hned vzápětí nato dostal možnost trestného kopu za vysokou skládku, kterou proměňil na 5:20.

I my jsme se snažili se stavem něco udělat a bylo vidět několik krásných individuálních akcí, ale bohužel se nedařilo v útoku a všechny akce "pochytala" obrana soupeře, což nás stáloí hodně sil, které rv horkém počasí rychle ubývaly.

V 50. minutě následuje opět přečíslení třetí řady v útoku a soupeř trestá, stav 5:25. Bohužel s docházející sílou jsme polevili i v koncentraci a kázni, což soupeř využil položením v 54. minutě po dalším přečíslením v útoku - stav 5:30.

V 60. minutě rychlou hrou z roje a průnikem tříčtvrtky mění soupeř skóre na 5:35 a dále tlačí a trestá naše chyby, v 67. a 73. minutě položením po rychlém rozehrání trestného kopu. Konečný stav je tedy 5:45.