07.05.2019

RCB - ARC Iuridica Praha 48:12

V neděli odpoledne nás na domácím trávníku čekal další těžký soupeř. K nástupu k utkání nás doprovodili hráči žákovských kateogrií RCB, což byla příjemná změna.

Hned od začátku zápasu do toho obě mužstva "našlápla" na plný plyn. Bystrc podpořen domácím publikem a výbornou atmosférou, Iuridica výhrou minulého zápasu na Petrovicemi. Bystrc výbornou prací rojníku a rychlou hrou přes ruce dal hned v 12. minutě pětku, přes tříčtvrtku pokládá Filip Holý. Soupeře to vůbec nerozhodilo a stále hrál svou hru přes roj. Ani domácí nepolevili, jen se bohužel nedařilo soupeře zlomit. Přesto byla tvrdá práce rojníku po zásluze odměněna položením mlynáře Josefa Klaudy v 16. minutě a v 24. minutě dotlačeným míčem do pětkovistě, za výrazné podpory třetí řady. Oba kopy byly úspěšné a skóre tak bylo 19:0 pro Bystrc.

Soupeř zůstal u své hry přes roj a v 30. minutě korigoval skóre. Po rychle rozehrávce trestného kopu v našem obranném pásmu dotlačli hosté míč až do pětkovistě. Domácí si uvědomovali, že nesmí hrát hru soupeře a odpověděli rychlou hrou z roje do útoku. Nicméně soupeř bránil až do 35. minuty, kdy se podaří tříčtvrtce Petrovi Čermákovi vzít balon a útěkem přes cele hřiště poklodžit pod háčko. Ihned po rozherání se hosté snažili tlačit, ale další výborná práce rojníků nedovolila postup soupeře vpřed. Navíc se následně podařilo Bystrci dostat balon pod kontrolu a Václav Kratochvil položil v 39. minutě další body. Ihned po kopu rozhodčí pískal poločas za stavu 33:5 pro Bystrc.

Druhý poločas začal ve vysokém tempu, soupeř se i přes nepříznivý stav stále snažil hrát hlavně rojem a stav korigovat, což stálo Bystrc mnoho sil. Obrana byla bezchybná, takže hosté i přes tlak nebyli schopni položit. Hra se posouvala ze středu hřiště na obě strany, ale ani Bystrci se nadařilo vytvořit příležitosti pro položení.
To se změnilo v 54. minutě, kdy po další rychlé rozehrávce míče do útoku a podpoře rojníků, položil body kapitán Richard Urban. Tyto body domácí uklidnili, navíc se dařilo hrát trénovaným systémem, což se vyplatilo v 61. minutě, kdy opět přes křídlo položil body Václav Kratochvil. Soupeře to nezlomilo a snažil se nadále hrát rojově, ale Bystrc tvrdou prací v obraně, kdy chodili pomáhat i útočníci rojníkům, nedovolili hostům vytvářet si šance. Navíc v 71. minutě si skočil do pětkovistě Filip Holý, hrající na tříčtvrtce, poté co domácí "ukradli" balon soupeři a rychle přešli útokem.

V 77. minutě, po rychle rozehraném trestném kopu, soupeř jen zkorigoval výsledek na 48:12. Následuje konec utkání.

Soupeř hrál celou dobu velmi dobře. I přesto, že prohrával, tak boj nevzdával a Bystrci se nedařilo soupeře donutit hrát systém co trénuje Zbytečně se místy domácí nechávali strhnout hrou soupeře. Nakonec ale všichni hráči odvedli před domácím publikem výborný výkon.

Sestava: Bohdan Ivičič, Josef Klauda, Honza Navrátil, Richard Urban(c), Lukáš Buršík, Petr Sovadina, Karel Opravil, Jarek Šimek, Tomáš Galetka, Adam Putna, Václav Kratochvil, Petr Čermák, Filip Holý, Martin Jurdák, Adam Herrmann, Jan Blažek, Jakub Chochola, Sláva Šimek, Michal Bielik, Roman Houdek, Martin Neusser, Petr Vladík