16.04.2019

RK Petrovice - RCB 14:31

V neděli jsme se vydali do Prahy, k dalšímu venkovnímu utkání. Ještě před začátkem zápasu trenéři a kapitán mužstva promluvili k hráčům, aby si uvědomili, že úspěch v zápase proti Ostravě musíme v Petrovicích potvrdit. Poté už se šlo do hry.

Od začátku bylo vidět, že hráči nechají na hřišti duši a nastavili vysoké tempo, což se hned ve 3. minutě zúročilo položením přes třičtvrtku a úspěšnou konverzí. Bohužel hned v zápětí nato dostáváme žlutou kartu a musíme hrát v oslabení. Místo, aby soupeř využil početní převahu, tlačí Bystrc, a to díky velmi organizované a tvrdé obraně. Soupeře prakticky nepouštíme k míči. Bohužel ve 20. min, po zaváhání, soupeř pokládá a srovnává stav. To ale RCB povzbudilo a hned pět minut poté dáváme body přes útokovou spojku, s podporou křídla na zavřené straně do petkoviště. Další ránou soupeře byl výpadutý balon a výborná práce tříčtvrtky, která hru sledovala, doběhla míč a tím jsme položili další body. Do konce prvního poločasu ještě Bystrc tlačí soupeře, ale stav už zůstává nezměněn - 26:7 pro Bystrc.

Do druhého poločasu soupeř vystřídal některé hráče a Bystrc začala defenzině. Ačkoliv se stále hrálo v našem obranném pásmu, tvrdou obranou hrou jsme drželi soupeře mimo naše pětkoviště. Následně jsme střídali Adama Putnu a domácím se poté podařilo dotlačit míč (58. min) do pětkoviště. Za vysokou skládku jsme obrdželi technickou pětku.

Dále jsme střídali hráče v roji, nastoupil Jan Blažek za Lukáše Buršíka, v zápětí na to Jarek Šimek za Petra Sovadinu a Tomáš Neugebauer za Michala Bielika. I nadále nás držel soupeř v obranném pásmu, ale všichni hráči pracovali výborně v obraně a soupeři se nedařilo ani přes roj, ani přes útok. V 68. min střídá Josefa Klaudu v první řadě Jan Navrátil a hned na to se podaří vyhodit balon na útok kde tříčtvrtka probíhá obranou a pokládá. Poté ještě přijde střídání a za Tomáše Gaketku nastupuje Filip Zvařič, dále za Marka Zeleného Sláva Šimek. I přes neustálý tlak soupeře jsme už vítězství ubránili a konečné skóre zní 31:14 pro RCB!

Sestava: Bohdan Ivičič, Josef Klauda, Martin Berger, Richard Urban, Lukáš Buršík, Petr Sovadina, Marek Zelený, Karel Opravil, Tomáš Galetka, Adam Herrman, Michal Bielik, Petr Čermák, Filip Holý, Pavel Vrána, Adam Putna

Střídající: Jan Navrátil, Sláva Šimek, Jan Blažek, Filip Zvařič, Jakub Chochola, Roman Houdek, Jarek Šimek, Tomáš Neugebauer

Žluté karty: Michal Bielik, Bohdan Ivičic, Richard Urban