01.04.2019

Muži po boji podlehli Českým Budějovicím

K našemu prvnímu utkání jsme vyrazili do jižních Čech, k zápasu proti Českým Budějovicím. Utkání začalo ve vysokém tempu, hned ve 4. minutě soupeř chybuje a Adam Herrman trestným kopem mění stav na 0:3 pro Bystrc. Soupeře to ale nerozhodilo a pokračoval dál ve hře, kde obě mužstva musela hodně skládat a tvrdě pracovat v roji.

V 10. minutě chybuje Bystrc a Budějovice trestným kopem srovnávají na 3:3. Soupeř chtěl na domácím hřišti a před svými diváky strhnout vedení na svoji stranu, ale v 16. minutě se díky tvrdé práci rojníků podaří Tomáši Černohorskému položit s následným úspěšným kopem a Bystrc vede 3:10. Soupeře to nezlomilo, navíc Bystrc nechával rojníkům Budějovic více prostoru pro hru a soupeř tak pokládá ve 23. minutě technickou pětku, která mění skóre na 10:10. Hned po rozehraní se přes útok rozeběhne soupeř, ale Petr Sovadina zachraňuje těsně před pětkovištěm i za cenu žluté karty, kvůli vysoké skládce. Domácí následně proměňují trestný kop na 13:10. Do konce první půlky obě mužstva bojovaly, ale stav se už nezměnil, ačkoliv soupeř měl několik šancí.

Druhý poločas začal zase velmi aktivní a tvrdou hrou obou mužstev a bohužel ve 46. a 50. minutě dvakrát položili domácí, bez úspěšného kopu. Stav byl tedy 23:10.

Bystrc nic nevzdala a další krásnou tvrdou hrou přes roj pokládá Pepa Klauda, následně se náš kopáč nemýlí, takže skóre je 23:17. Bohužel následuje krátké zaváhání obrany a soupeř pokládá a kope na 30:17. Odpověďí Bystrce byla krásná ukázková akce Karla Opravila, následný kop byl neúspěšný. Bystrc poté tlačila až do konce utkání, ale soupeř měl výbornou obranu, která úspěšně kazila rozbilhající hru Bystrce a už nedovolila změnit skóre, které se tak zastavuje na 30:22 pro domácí.