Vítězství vůle a srdce!

27.09.2021V sobotu 25. září se sešli naši veteráni, tedy hráči nad 35 let, ve Vyškově na turnaji „O šišku tlačenky“, aby původně jen posílili tým Brna. Jelikož však spoluhráči z "Flinty" – Dragonu měli společenské povinnosti, osu týmu tvořili naši hráči, a proto byla barva dresů po dlouhých letech jednoznačně oranžová!

V šatně to vypadalo jako návrat o 20 let zpět. Hráči oblékli doma opečovávané staré kraťasy a stulpny, které pamatují jejich působení v extralize, jen těla již byla trochu deformovaná lety plejerů – věkový průměr činil 47. Nicméně do dresů A týmu jsme se nakonec dostali a turnaj mohl začít. Rozcvičení proběhlo v opatrném duchu, jen ne rychle, to by nás mohlo unavit. Kapitánem této lodi byl zvolen Čudl.

První utkání s RC Vyškov se neslo v duchu tvrdých osobních soubojů, ve kterém naši borci drželi hlavy vzhůru, abychom po několika pěkných akcích dosáhli vítězství 10:5 (body Kuba a Hanz). Bohužel i když všeobecně platí, že kapitán palubu opouští jako poslední, u nás to neplatilo, neboť Čudl nás opustil jako první, po třech minutách při první skládce. Následně byl "lékařem" Máňou st. odklizen do podpalubí, z kterého se zázrakem uzdraven vrátil zpět na vítězné focení a pro trofej. Ale nepředbíhejme.

Po krátké pauze jsme nastoupili proti týmu Moravských orlů – společenství Zlína, Olomouce, Ostravy, Havířova a Přelouče. Hráčů měl sice soupeř podstatně víc a byl ještě nepoškozen předchozím utkáním, ale naši hráči si vzpomněli na dávné nasazení, hru srdcem na krev a soupeře udolali 15:5 (2x Mík, Kuba). Pak teprve opadl adrenalin a nadšení jsme si mohli převzít „Tlačenku“ pro vítěze, poprvé v barvách RCB! Následoval tradiční pokec s protihráči u piva a gulášku.

Sestava: Kolson, Kornis, Mara Burian, Laďa Kohout, Ritchie, Vlastík, Kotletka, Milton, Mík, Popík, Vodič, Hanz, Cvety, Kuba, Čudl, Peťa Vladík a 6 soubojovníků z Flinty.                   

Invalidní realizační tým:  Máňa st., Standa.   

Jak řekl jubilant akce Popík (50): "Bylo to krásné setkání s kamarády, s kterými jsem prožil spoustu krásných chvil."

Tak za rok znovu a ještě v hojnějším počtu, jubilantů je příští rok několik!