17.07.2019

Úspěch RCB v mládežnických sedmičkách!

V červnu se odehrálo 8 turnajů soutěží mládeže v ragby 7 do kterých se zapojilo celkem 14 českých ragbyových klubů. Mezi nejúspěšnější patřili RC Bystrc, RC Praga Praha a RC Tatra Smíchov.

Celý měsíc červen byl vyhrazen v mládežnických kategoriích U14, U16 a U18 turnajům v olympijském sedmičkovém ragby. Ragby 7 jako olympijský sport dostává stále více prostoru ve sportovním kalendáři domácích soutěží dospělých a nejinak to je  i v mládežnických kategoriích. Tyto soutěže byly představeny v únoru 2019 bývalým sportovním ředitele Danielem Benešem na klubové konferenci mládeže.

Soutěže všech tří mládežnických kategoriích byly nastaveny tak, že kluby se zúčastňovali jednotlivých turnajů a sbíraly body za jednotlivá umístění. Bodování turnajů bylo stejné ve všech kategoriích a tak se dá udělat celkové umístění klubů ze všech tří kategorií. Pomyslná první příčka tak patří brněnskému RC Bystrc. Na druhém místě jen s jednobodovým rozdílem se umístila pražská Praga a třetí místo patří Tatře Smíchov, která uhájila také jen jednobodový rozdíl před Slavií.  Pouze 4 české kluby se zúčastnili všech tří kategorií U14, U16 a U18 – RC Bystrc, RC Slavia Praha a RC Olomouc. V kategorii U18 má české ragby velice málo hráčů a tak do soutěže nastoupili jen 4 týmy – RC Sparta Praha, RC Olomouc, RC Brno Bystrc a RC Slavia Praha.