RC Bystrc - RC Slavia Praha 26:31 (7:17)

Body: Radek Novák 10 (2P), Pavel Vrána 5 (P), Richard Mazur 5 (P), Tomáš Krejčí 6 (3KPP)

Velký boj proti Slavii Praha

A tým RCB v prvním pohárovém utkání bojoval až do poslední minuty o vítězství se semifinalistou KB extraligy Slavii Praha. Prohra 26-31 je pozitivní začátek na úvod sezony.

První utkání v nové sezoně 2012/2013 se odehrálo v domácím prostředí za velkého vedra, ale na výborně připraveném povrchu. V tomto pohárovém utkání jsme přivítali velice zvučného soupeře Slavii Praha, která má v sestavě současné a bývalé reprezentanty ČR (Milan Jirman, Michal Jirman, Jan Macháček).
Náš výkon se od začátku utkání vyvíjel přesně tak jak jsme již v minulosti byli zvyklí a to, že jsme schopni odehrát se soupeřem z extraligy slušný první poločas, ale většinou jsme neudrželi tempo hry po celé utkání. Tentokrát, ale nastala obrovská změna a po prohraném prvním poločase jsme náš výkon naopak gradovali a stále vyvíjeli tlak na soupeře a druhou půlku utkání jsme na skóre dokonce vyhráli. V konečném výsledku jsme sice prohráli o pět bodů a to především zásluhou neproměněných kopů na branku.
Po celé utkání nás ctila velká bojovnost všech hráčů. Individuální výkon Radka Nováka (2P) a Pavla Vrány (1P) na tříčtvrtkách byl velice efektivní. Richard Mazur i ve třetím utkání, které v dresu RCB odehrál, opět položil pětku a tak tento věkem ještě junior si drží výbornou bodovou bilanci.
Ke konci druhého poločasu jsme měli dokonce několik šancí utkání zvrátit na svou stranu. I přes těsnou prohru však s bojovným výkonem můžeme být spokojeni a hráči, kteří nastoupili do tohoto utkání, si zaslouží pochvalu za svůj přístup k utkání a odvedený výkon. V utkání si odbyl svou premiéru v dresu A-týmu Michal Zetel.