RC Bystrc - RC Mariánské Hory 54:13 (20:10)

Body:

První místo v tabulce pro RCB je zde!!!

Naše hřiště, které bylo ve středu poměrně tvrdé, bylo tentokrát přes noc na neděli přírodní cestou pokropeno. Vyšlo to skoro ideálně, ráno pršet přestalo, jen jedna polovina hřiště, na které se dlouhodobě více drží voda, zůstala podmáčená, což zahrálo také velice zajímavou roli v průběhu tohoto ,jak doufám, divácky atraktivního a místy i strhujícího zápasu.

S týmem jsme se připravovali na velmi náročný match a už jeho první minuty nám potvrdily a předznamenaly, že nás čeká tvrdý boj o každý míč a každý metr hřiště. Nemyslím si, že bychom na začátku zápasu vyloženě spali, jde o to, že teď hrajeme každé 3 dny a byli jsme ještě příliš ovlivněni vysokými výhrami ze středy a neděle. Tohle není jednoduché opravdu dostat z podvědomí hráčů a riziko podcenění se s krátkou dobou odpočinku a malým prostorem pro tvrdý trénink zvětšuje . Nám v tomhle případě pomohla zkušenost lídrů týmu a schopnost všech hráčů se adaptovat a reagovat na situaci v zápase.

Vždyť po úvodních třech minutách jsme po zbytečných chybách v rucku a kolem něj prohrávali o 10 bodů. To pro nás bylo dostatečným varováním ke zlepšení naší hry právě v této oblasti, tak abychom byli schopni hrát rychlý míč po prostoru. Přesně tímto prvkem z našeho herního plánu jsme dokázali rychle odpovědět a vrátit se do zápasu. Přesto náš protivník z Ostravy velice kvalitně a aktivně bránil, proto bych zde rád vyzdvihl naši trpělivost a cílevědomost, s jakou jsme prověřovali jeho rychlý a vysunutý obranný blok. Navíc jsme útočili právě na oné podmáčené polovině hřiště a tak jsme se často spíš máchali v kalužích, proto jsem navyšovali skóre třeba i drop gólem a drželi tak soupeře pod soustavným tlakem.

Po poločase 20:13 se nám ve druhé půlce naplno podařilo splnit náš herní cíl a to využívat opravdu celou šířku hřiště a přehrávat soupeřův vybíhající obranný blok vnějškem. Hned několik kvalitních akcí vedených v podstatě podél autové čáry bylo korunováno úspěchem, a tak jsme ve druhých 40 minutách i díky oživení hry střídajícími hráči zápas definitivně rozhodli.

Možná jste si všimli, že nemám ve zvyku vyzdvihovat jmenovitě jednotlivé hráče, byť by si to zasloužili, protože mi jde o projev týmu jako takového. Dnes ale udělám výjimku. I v tomto zápase si připsal další bodový zářez Otto Friedl, zvaný Vlásenka, který je v našich jarních zápasech naprosto nepřehlédnutelným hráčem a to nejen díky svému účesu alá Ovečkin, ale i kvalitnímu hernímu projevu. Ota se pravidelně zapisuje svými pětkami do záznamu o utkání, a přestože jeho pětky bývají připisovány jiným hráčům (například bodové konto Igora Jilčíka utěšeně narůstá), tak nepřestává ve své aktivitě, naopak ji stále zvyšuje ku prospěchu celého týmu.

Díky a povzbuzení patří tedy nejen Oťákovi, Igymu a celému týmu, ale i všem kolem za jejich práci podporu. V závěrečných 3 kolech bude velice potřeba. Jsme z různých důvodů nuceni udělat některé změny v sestavě a pevně věříme, že tým se o to více semkne. Už středeční zápas ve Zlíně bude velmi náročný, vždyť nás čeká tým, který se v současnosti zlepšuje každým zápasem a má ve svých řadách nadějné hráče z juniorských reprezentací, přesto chceme a jsme připraveni se zase o něco přiblížit našemu cíli.