RC Bystrc - RK Petrovice 27:5 (15:5)

Body: Čepelák Tomáš 5 (P), Novák Radek 5 (P), Černohorský Tomáš 5 (P), Mazánek Jindřich 5 (P), Krejčí Tomáš 7 (1TK, 2KPP).

VÍTĚZSTVÍ NAD PETROVICEMI

Ve 3. kole I.ragbyové ligy jsme na domácím hřišti porazili ještě loňského účastníka nejvyšší domácí soutěže. Vítězství jsme korunovali i bonusovým bodem za 4 položené pětky.

Perfektni aut RCB

Letní počasí nám zatím přálo ke všem odehraným utkáním a ne jinak tomu bylo i poslední neděli. První poločas se nám tentokrát vydařil a celé utkání jsme drželi pod kontrolou. Přirozený respekt ze soupeře byl lehce cítit před utkáním, protože tým Petrovice v loňské sezoně hrál nejvyšší českou soutěž a tak jejich hráči jsou zvyklí na vyšší tempo hry. Během celého střetnutí jsme dobře zvládali hru statických situací a následné zahájení hry, ale především v prvních 20 minutách se nám nedařilo hru správně navázat a pokračovat v tlaku na soupeře. Rychlou hrou tzv. do obrany, kdy jsme okamžitě atakovali čáru zisku jsme si vynutili několik trestných chyb petrovických hráčů a mohli se tak dostávat blíže soupeřovu brankovišti.
Naše obrana až na jednu chybu, která byla potrestána pětkou, jinak pracovala velice solidně a působila kompaktně hlavně v druhé půlce, kdy nás soupeř zatlačil k našemu brankovišti, ale průnik do něj jsme nepřipustili.

Všichni hráči splnili své role, které byly před utkáním určeny včetně těch co šli do hry v druhé půlce. Jak jsem již v minulosti říkal, tak naší největší zbraní je možnost střídat kvalitní hráče, kteří vždy když zasáhnou do hry, tak zvýší její tempo a dokáží táhnout ostatní.

Početná divácká kulisa na hřišti v Bystrci dodala našemu vítězství tu správnou příchuť, takže tentokrát děkuji nejen všem hráčům, ale také divákům, kteří nás přišli podpořit.

Tomáš Krejčí
šéftrenér RCB

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout na rajce.net


RC Bystrc27 (15)
RK Petrovice5 (5)

Hráči RCB: 1.Klauda Josef (Navrátil Jan), 2.Černohorský Tomáš (Elzner Ivan), 3.Burian Marek, 4.Jilčík Igor, 5.Hodaň Vlasta, 6.Pařík Tomáš(C) (Halada Tomáš), 7.Opravil Karel (Vrána Jiří), 8.Havlíček Petr, 9.Čepelák Tomáš (Němec Petr), 10.Krejčí Tomáš, 11.Urban Richard (Mazánek Jindřich), 12.Beneš Dan, 13.Novák Radek, 14.Konečný Jan (Revelet Sebastien), 15.Friedl Otto;

Trenéři: Krejčí Tomáš, Scheiner Otto

Servisní tým: Vlk Břetislav st., Krejčí Radek

Zdravotní zabezpečení: Scheinerová Jarka

Video: „HALY“

Foto: Nikola Anderlová, Karel Gross

Pozvánky

Naši partneři

HT Group s.r.o.- Průmyslové podlahy
ASEC - Elektrosystémy s.r.o
Brno - město
JASO CASH AND CARRY
JASO - DISTRIBUTOR
Krby Morava
Sakret
Sun Drive

Tabulka 1.ligy ragby 16/17

Tým U B
1. Vyškov B 3 15
2. HavĂ­řov 4 14
3. Bystrc 3 10
4. ZlĂ­n 4 7
5. Mar. Hory 3 6
6. Dragon B 4 6
7. Olomouc 3 5