RC Bystrc - TJ Sokol Mariánské Hory 38:7 (32:7)

Body:Tomáš Krejčí 8 (P, TK), Karel Opravil 10 (2P), Josef Klauda 5 (P), Jiří Vrána 5 (P), Jindřich Mazánek 10 (2KPP, 2TK);

„A“ TÝM RCB - další domácí výhra

Domácí výhra nad týmem z Ostravy Mariánských Hor 38-7 nám pro podzimní část I. ragbyové ligy udržela domácí neporazitelnost. K poslednímu utkání podzimu odcestuje tým příští víkend do Oloumouce.

Tak jako všechny podzimní utkání se odehrály za příznivých klimatických podmínek, tak tomu bylo tak i v tomto poslední střetnutí na domácím hřišti. Ke konci podzimní části sezony je tým poznamenán některými zraněními hráčů, které potřebují delší rehabilitaci (Pavel Vrána, Ondřej Kučera, Ondřej Ullmann, Vlasta Hodaň, Petr Havlíček) a již s nimi nemůžeme počítat ani v posledním utkání v Olomouci. V domácím prostředí jsme si nemohli dovolit zaváhání, ale i přes výrazný konečný výsledek jsme tradičně narazili na houževnatého soupeře z Ostravy, který nás v loňské sezoně dvakrát porazil na svém hřišti. Po našem úvodním proměněném trestném kopu jsme inkasovali pětku a i když jsme se snažili hrát s míčem delší dobu, tak se nám nedařilo efektivněji proniknout za obranu soupeře.Tlak na soupeře se ale vyplatil v posledních 20 minutách prvního poločasu kdy jsme celkem pětkrát pronikli do soupeřova brankoviště.
V druhém poločase jsme museli několikrát nuceně střídat z důvodu drobných zranění našich hráčů. Pětku jsme již v druhé části hry nepoložili, ale i tak jsme si připsali dva proměněné trestné kopy výborně hrajícím Jindřichem Mazánkem na postu zadáka.

Tomáš Pařík rozehrává pomalý míč

V útočné fázi bohužel stále přicházíme o větší množství míčů v „rucích“ (ve hře přes zem). Další útočné míče ztrácíme v kontaktu, nebo přihrávkou po kontaktu, která je pro naše hráče zatím velice těžce zvládnutelná a tím pak přicházíme o získané metry po průniku za obranu soupeře. Jen jediná obdržená pětka v našem brankovišti byla dobrou vizitkou obrané fáze hry. V obranné hře ale stále máme problém ve správné distribucí hráčů. Velkým lákadlem očí našich hráčů je jen soupeř s míčem a nevšímáme si soupeře před námi, pak se pracně přemísťujeme do míst kde jsme již obranu postavenou měli.

RC Brno Bystrc v obraně proti Ostrave

V dohrávce odloženého utkání jedeme příští sobotu do Olomouce kde budeme bojovat o velmi cenné body do tabulky I.ligy. Zatím jsme na druhém místě za neporaženým týmem z Přelouče a naši ztrátu před jarními střetnutími bychom samozřejmě rádi zmenšili na minimum.

Vyhraný aut ragbistů Bystrce

Všem hráčům děkuji a přeji především dobré zregenerování sil před posledním utkáním v Olomouci.

Tomáš Krejčí
šéftrenér RCB

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout na rajce.net - autor Nikola Anderlová

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout na picasaweb.google.com - autor Jiří Levý