RC Přelouč - RC Bystrc 40:31 (26:5)

Body: Černohorský Tomáš 5 (P), Němec Petr 5 (P), Opravil Karel 5 (P), Havlíček Petr 10 (2P), Krejčí Tomáš 6 (3KPP)

II.KOLO - JEN BOD Z PŘELOUČE

V utkání ve kterém nám vždy utekli začátky poločasů jsme vybojovali ofenzivní bod za čtyři položené pětky. Naše položené pětky padli až v posledních dvaceti minutách utkání.

Na výborném terénu a za stále velice letního počasí jsme nastoupili k utkání v Přelouči, kde většina našich hráčů hrála po několika letech a někteří vůbec poprvé. Velice slušná divácká kulisa a trochu neznámé prostředí a síla soupeře nám téměř celý první poločas dělala problém, se kterým jsme se těžko vyrovnávali. Stále nám chybí a v úvodech utkání je to nejvíce zřetelné, agresivní styl hry se zřetelným dravým pohybem dopředu. V úvodu utkání by to neměl být problém s nedostatkem fyzických sil. První čtyři pětky jsme obdrželi v úvodních dvaceti minutách. Dělali jsme špatná rozhodnutí na pozicích stratégů (útokovka, mlýnovka) a ostatní hráči svou malou iniciativou nebyli těmto dvou hráčům v jejich rozhodování nijak nápomocni.

Nejistá práce v obranné fázi hry byla další příčinou rozdílu ve skóre z našeho pohledu až na hrozivých 5 : 40. Až po změnách a přesunutí hráčů do jiných rolí a také s úbytkem sil soupeře, jsme v posledních dvaceti minutách utkání téměř ovládli hru, ale více jak na bonusový bod za čtyři položené pětky jsme nedosáhli. Pozitivní na této porážce je, že jsme tento bonusový bod vybojovali a že nám toto utkání ukázalo, že se dá dostat i z velice těžké situace.