RC Rental.cz Havířov - RC Bystrc 76:20(40:6)

Body: Tomáš Krejčí 10 (2TK, 2KPP), Karel Opravil 5 (P), Tomáš Černohorský 5 (P);

POSLEDNÍ TEST V HAVÍŘOVĚ

„A“ tým RCB se v posledním test utkání střetl s třetím týmem extraligy RC Rental.cz Havířov. Ragbisté z Bystrce vysoko prohráli 76-20 a přesvědčili se tak síle předního extraligového týmu.

Dan Beneš a Tomáš Pařík v obraně proti rc havířov

Výborný terén a jarní klimatické podmínky se sluníčkem a teplotou okolo 20° bylo v Havířově ideální pro náš poslední test před zahájením jarní části soutěže v I.lize. Čekalo nás velice těžké utkání s třetím týmem nejvyšší české soutěže. Nejen dle výsledku, ale především ve všech herních činnostech byl soupeř z Havířova lepší a především jejich výborná organizace hry založená na kostře týmu skládající se ze zkušených hráčů Indrák, Fajkus, Leroch, Tomčík.
Náš herní projev je bohužel stále ovlivněn velkým respektem z tak těžkého soupeře a obdržením několik pětek (4 pětky) v prvních 20 minutách utkání. Rychlé těmto hry hráčů z Havířova daleko více odhalilo naše chyby v obrané fázi hry (organizace, kompaktnost, technika skládky), které bychom v případě soupeře který nám je vyrovnaným protivníkem vždy nějak zachránili, nebo jinak vyřešili. Ve hře s daleko kvalitnějším soupeřem jsou naše chyby v obraně většinou fatální a končí až v našem brankovišti.
Ve statických fázích aut a mlýn jsme nezaostávali, tak jako v otevřené hře a myslím, že jsme měli dostatek míčů pro útočení. Pozitivní fakt naší hry byl v proměňování šancí k bodování, ze kterých jsme vytěžili 20 bodů.
Za zmínku stojí i prvních téměř 20 minut druhého poločasu kdy jsme udrželi hru bez obdržených bodů. Bližší rozbor videa nám ukáže jestli šlo o naše zlepšení v obrané fázi, nebo více nepřesností ve hře havířovského týmu.

Tomáš Krejčí proměňuje trestný kop Bystrce

Byl to náš poslední test před samotnou jarní částí I. ligy. V celém zimním období jsme měli během 5 měsíců k dispozici celkem 64 tréninkových jednotek. Z těchto tréninků bylo v poslední fázi přípravy celkem 15 herních jednotek + 4 test utkání v pěti posledních týdnech. Myslím, že jsme s celým trenérským týmem udělali maximum, tak aby byl „A“ tým RCB nejlépe připraven na jarní boje v I. lize.