RC Lokomotiva Olomouc - RC Bystrc 12:28 (0:14)

Body:Karel Opravil 10 (2P), Martin Kuchár 5 (P), Tomáš Krejčí 13 (P,4KPP);

„A“ TÝM ZVÍTĚZIL V OLOMOUCI

V posledním utkání podzimní části I. ragbyové ligy „A“ tým RCB porazil RC Olomouc 28-12. Vítězství s ofenzivním bonusovým bodem nás nechá přezimovat na druhém místě jen těsně za neporaženou Přeloučí.

Do Olomouce jsme odcestovali s menším tlakem toho, že případná prohra by nás neudržela na druhém místě za vedoucím týmem z Přelouče. Celý podzim nám vychází počasí a i tentokrát byly klimatické podmínky takové, že v žádném případě nemohly ovlivnit kvalitu hry obou týmů. Naše hra nebyla příliš celistvá, což bylo zapříčiněno kompaktní obranou soupeře. Tak jako doposud jsme se snažili prezentovat útočnou hrou s minimem využívání kopů a snažili se držet míč pod kontrolou. Bohužel jsme několik útočných míčů ztratili po založení „rucku“. V prvním poločase jsme pronikli 2-krát do brankoviště olomouckých. V druhém poločasu hry se nám to povedlo také 2-krát. Všechny proměněné kopy po položení, tak završily naše bodové vyjádření. Obraz hry byl celé utkání stejný a každému našemu položení pětky do soupeřova brankoviště předcházel delší tlak na obranu soupeře. Utkání se spoustou tvrdých soubojů jsme zvládli bez zranění.
V obraně jsme udělali dvě větší chyby a byli tím potrestáni pětkami. Pětky šli přes střed obrany a to proto, že stále máme špatný pohyb našeho obranného bloku hráčů. V obou případech jsme našim štatným pohybem nabídli útočícímu hráči prostor na středu hřiště místo prostoru v tzv. externím kanále.
Naše útočná síla byla dominantní především v nesených maulech po autovém vhazování. I když naše hra je stále se spousty nepřesností ve správném načasování a některých individuálních rozhodnutích, tak naší hře narůstá důvěra a to je velice důležité. Dá nám velkou práci si ji přes dlouhou zimní přestávku uchovat, tak aby jsme v jarních soubojích obstáli.

Za odvedenou práci v celé podzimní části této sezony všem hráčům a členům realizačního týmu velice děkuji a s velkou motivací se těším na druhou část sezony 2011/2012. Tréninkový plán na nejbližší měsíce bude představen všem hráčům v úterý 8.11. od 19 h v klubovně RC Bystrc na hráčské schůzi.

Tomáš Krejčí
šéftrenér RCB

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout na rajce.net - autor Nikola Anderlová