RC Dragon Brno - RC Bystrc 35:5 (5:5)

Body: Tomáš Krejčí 5 (P)

DRUHÝ TEST S DRAGONEM

„A“ tým RCB i přes prohru 35-5 odehrál zatím nejvyrovnanější poločas s extraligovým týmem a celkově zlepšil obraz své hry oproti prvnímu utkání s tímto soupeřem.

hráči rc brno bystrc pohromadě před utkáním

Druhý test s Dragonem jsme odehráli opět ve sportovním areálu školy Janouškova. Tentokrát byl terén v některých místech více podmáčen, ale myslím, že kvalitu hry to určitě neovlivnilo. Do utkání jsme šli s odlišnou herní strategií a to šetřit více sil a hrát méně delších úseků hry a tak více narušit vyšší tempo hry, kterým Dragon disponuje. Z taktického hlediska jsme k tomu již využívali i hru kopem k zisku území a ušetření sil. V první půlce se nám tyto úkoly dařilo plnit a plán hry se osvědčil téměř výborně a výsledek se dostavil nejen ve vyrovnané hře s extraligovým soupeřem, ale tentokrát i bodovým vyjádřením poločasu. Druhá polovina tohoto utkání již tak vydařená nebyla. Soupeř výborně zrychlil dynamiku hry a tempo díky střídajícím hráčům především třetí řady. Toto tempo hry jsme již nezachytili a tak nás soupeř v této druhé části hry přehrával.

tomáš krejčí z bystrce zastavuje hráče dragonu brno

Obě tato utkání s naším městským rivalem Dragonem Brno výborně z naší strany splnila očekávání po zimní herní přestávce. Hráči se postupně dostávají do herního rytmu, který potřebujeme zachytit před samotným zahájením pro nás důležitých utkání I. ligy. Myslím, že toto dvojutkání s RC Dragonem Brno by se mohlo stát i pěknou novou tradicí na začátek každého roku po zimní přestávce.

Příští sobotu nás čeká další test utkání s RC Zlín. Výkop bude v 16 h na hřišti SK Paseky (Zlín) s umělým povrchem.

Tomáš Krejčí
šéftrenér RCB

Rozhovor s trenéry a kapitány obou týmů na BRNĚNSKÉM RAGRU

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout na rajce.net - autor Nikola Anderlová