RC Bystrc - RC Zlín 28:15 (39:0)

Sestava

Body: Mazánek 13 (3TK,2KPP), Vrána P. 5(1P), Konečný 5(1P), Pařík 5(1P);

NEJTĚŽŠÍ VÝHRA PODZIMU

Jelikož píši hodnocení utkání, které jsme odehráli proti Zlínu až po skončení podzimní části, tak mohu konstatovat, že tato výhra byla tou nejvybojovanější. Toto utkání nám připomnělo, že každé utkání se musí odehrát a až po té se vyhrává. Neřekl bych, že by jsme cokoli podcenili. V zahajovacím utkání této sezony jsme si poradili s týmem ze Zlína možná snadno a právě proto v hráčích zůstal jistý pocit jednoduché výhry. Naši hráči museli hodně zabrat a bojovat, aby utkání dotáhli do vítězného konce.

bystrcká obrana

Hned v úvodu utkání prakticky po výkopu jsme dostali pětku. Hráči RC Bystrc se snažili dostávat soupeře pod tlak, ale nedařilo se to jako v úvodním utkání. Poločasový výsledek byl sice v náš prospěch, ale utkání bylo zcela otevřené. Vedení našeho týmu bylo především zásluhou našeho kopáče (Jindřich Mazánek), který celou podzimní sezonu má velice vysoké procento úspěšnosti. V druhém dějství tohoto zajímavého souboje jsme opět soupeře nechali jít do vedení, ale v posledních dvaceti minutách zápasu jsme bodovali a vybojovali vítězství.

Aut RC Bystrc, Hodaň Vlasta

Nedařilo se nám držet déle míč pod kontrolou a volit správné útočné kanály, ale bojovnost a soudržnost týmu i v kritických chvílích bylo velkou hnací silou za tímto vítězstvím. Celou podzimní sezonu se nám ukazuje jako velká výhoda nad ostatními soupeři to, že můžeme střídat hráče za stejně kvalitního.

rozehrávka Revellet

Soupeři jsme nedovolili si odvézt žádný bonusový bod a to je velice důležité pro jarní část sezony. Právě na jaře nás čeká mužstvo Zlína ve dvou zápasech na jejich půdě a právě tyto souboje budou rozhodovat o prvním místě a o právu vyzvat osmý tým extraligy k barážovému utkání.

Tomáš Krejčí
šéftrenér RCB


Psali o nás:

- RC Zlín

- rugby.cz

Pozvánky

Naši partneři

HT Group s.r.o.- Průmyslové podlahy
ASEC - Elektrosystémy s.r.o
Brno - město
JASO CASH AND CARRY
JASO - DISTRIBUTOR
Krby Morava
Sakret
Sun Drive

Tabulka 1.ligy ragby 16/17

Tým U B
1. Vyškov B 3 15
2. HavĂ­řov 4 14
3. Bystrc 3 10
4. ZlĂ­n 4 7
5. Mar. Hory 3 6
6. Dragon B 4 6
7. Olomouc 3 5