RC Bystrc - RC JIMI Vyškov 7:34 (7:13)

Body: Vrána Pavel 5 (P), Mazánek Jindřich 2 (KPP)

BARÁŽ I: RC Bystrc - RC Jimi Vyškov 7-34

Po dobře odehraném prvním poločase jsme podlehli Vyškovu v prvním barážovém utkání o nejvyšší ragbyovou extraligu. Na hřiště v Bystrci se na utkání přišlo podívat okolo 300 diváku a bylo to výborné vyvrcholení celé sezony 2010/2011 na domácím hřišti.

jan konecny skladany

Utkání bylo odehráno za velice teplého počasí na tvrdším povrchu v mírném povětří. Toto počasí v kombinaci s nezvykle početnou diváckou kulisou vytvořilo velice výborné ragbyové podmínky k barážovému utkání.

karel opravil krade mic

V tomto utkání jsme odehráli výborný první poločas, kdy jsme dokázali hrát delší úseky hry s míčem pod kontrolou. S ještě dostatkem fyzických sil jsme v obranné linii dělali minimum chyb. Po úvodních osmi bodech Vyškova z trestného kopu a položení, i tým RC Bystrc položil pětku s následným prokopem a tím se dostal v prvním poločase zpátky do hry. Naše dobře rozehrané tempo hry, ale narušily některé vynucené střídání již v prvním poločase (zranění Otty Friedla a Jana Konečného). I když jsme první poločas bodovým vyjádřením nevyhráli (7-13), tak to byl pravděpodobně nejlépe odehraných 40 minut v této sezoně. Hráči RC Bystrc sehráli tento poločas s velkým nasazením a v daleko vyšším tempu hry než na jaký byli zvyklí po celou sezonu.

V druhém poločase již rychle docházeli fyzické síly a hráči RC Jimi Vyškov postupně ovládli hru. Především útoková spojka soupeře dostávala stále větší prostor ke hře. I když pětky padaly do našeho brankoviště až po boji a nikoli jen individuálním proběhnutím hráče, tak právě nedostatek fyzických sil bylo to co nám chybělo k lepšímu výkonu v druhém poločase tohoto utkání.

pavel vrana utoci s micem

Toto utkání dokonalo prověřilo naše současné herní hranice co se týče tempa hry a trvání v tomto tempu hrát. Utkání mělo všechny parametry pořádného utkání - diváckou kulisu, motivovaného kvalitního soupeře, tvrdý fyzický boj, kvalitní trojci rozhodčích). Se všemi tyto vlivy se hráči RC Bystrc statečně vyrovnali a předvedli výkon jaký je hoden boje o nevyšší českou soutěž.

souhra mlynove spojky a zadaka bystrce

K druhému barážovému utkání jedeme již na hřiště soupeře do Vyškova v sobotu 18. 6. 2011. Výkop je naplánován na 17 hodinu odpoledne. Víme co nás čeká a velké vyškovské hřiště bude domácím a jejich hře sedět velice dobře. Náš tým budou ctít stále ty stejné hodnoty jako celou sezonu - týmový duch, disciplína, bojovnost.

skladany tomas krejci

Rád bych tedy poděkoval všem hráčů za jejich výkon na hranici svých možností. Děkuji všem těm, kteří se postarali o celou výbornou organizaci utkání a také divákům za podporu našim hráčům. Velice si vážím některých pochval za celoroční práci a výsledků „A“ týmu RC Bystrc, které patří nejen celému trenérskému týmu, ale především samotným hráčům.

karel opravil s micem

Na závěr bych chtěl poděkovat hráčům, kteří byli připraveniodehrát utkání, ale nedostali se do nominace k utkání.Celou dobu byli s týmem a především děkuji za výpomoc v organizaci utkání a podporu svým spoluhráčům. (Urban Richard, Elzner Ivan, Čepelák Tomáš, Horáček Martin, Beneš Dan, Hodaň Martin)

Tomáš Krejčí
šéftrenér RCB

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout na rugby.anry.cz

Záznam z TV reportáže z tohoto utkání si můžete prohlédnout na Video na Vyskov.cz