RK Petrovice - RC Bystrc 14:6 (7:3)

Sestava

Body: Jilčík 6 (2xTK);

Do Petrovic jsme přijeli tradičně s dobrou náladou a chutí domácí opět porazit jako se nám to podařilo loni. Bohužel nás bylo k utkání připraveno jen 16 a na tak důležitý zápas jet s prázdnou lavičkou je poměrně riziková záležitost. Alespoň měli všichni jistotu,Foto že si určitě zahrají a trenérům tak odpadla starost s vymýšlením sestavy. Domácí hoši od Botiče na tom také nejsou v tabulce zrovna dobře, rovněž ještě nevyhráli a tak se čekal boj o každý metr hřiště a nepohledná, urputná hra. Bohužel se obojí potvrdilo a tak se toto klání jistě nezapíše mezi oku-lahodící.

Petrovičtí začali o mnoho lépe a tak se již ve druhé minutě ujali vedení, kdy se podařilo rváčku Stříbrnému vypíchnout přihrávku od naší třetí řady a ačkoli byl nemilosrdně složen před brankovištěm, jeho spoluhráči nakonec pětky po několika fázích docílili. Stav i s následnou konverzí 7:0. Další průběh prvního poločasu nepřinesl příliš pohledných akcí a tak se pár diváků v hledišti bavilo spíše vychutnáváním posledního letního sluníčka, jehož paprsky dopadaly do zeleného údolí. Za zmínku stojí pouze naše bodová korekce, kdy se Igorovi podařil trestný kop s poměrně výhodného úhlu i vzdálenosti. Poločas byl tedy 7:3 pro domácí. Obraz druhé půle se příliš nezměnil, opět velká snaha obou týmů o sport zvaný „ragby“ a tak minuty dál plynuly svým tempem. Cca v 60. minutě se nám podařilo prostřednictvím TK přiblížit na těsný rozdíl v poměru 7:6. Přestože jsme hráli v podstatě bez jediného střídání,Foto síly paradoxně neubývaly a naopak jsme se snažili vystupňovat tempo utkání a čím dál častěji se usazovali na polovině domácích. Jednou nám rozhodčí Bednařík neuznal pětku, jindy nás zase posunul nařízeným trestným kopem o 60 metrů zpátky, přesto byla situace poměrně nadějná a navíc podpořená skutečností, že domácí kopáč neměl na trestné kopy zrovna svůj den. Když už to vypadalo na drama do posledních vteřin, podařilo se v 77. minutě domácímu Nosákovi více než šťastně bodovat, kdy se po vlastním nepovedeném překůpku zmocnil míče a skvělou fotbalovou technikou ho dopravil až do našeho brankoviště, kde ho ihned efektně přilehnul což znamenalo pětku. Domácímu kopáčovi nezbylo nic jiného než protrhnout „kopáčskou“ smůlu, zvláště pak, když měl balón takřka přímo proti brance. Z více než vyrovnaného utkání opět nebereme žádný bod a prohráváme 14:6 (na pětky 2:0). Nezbývá než se důkladně připravit na budoucího soupeře z Vyškova a o týden později do Zlína.