RC Praga Praha - RC Bystrc 64:18 (29:11)

Sestava

Body: Fiala 10 (2xP), Mazánek 8 (1xKPP,2xTK) ;

V posledním kole základní části KBEXL jsme zajeli na Pragovku, kde se nám v novodobé historii vůbec nedaří. Oproti minulému zápasu jsme si konečnně zahráli na kvalitní zelené trávě (nikoli na vodě s blátem), tentokrát ovšem s minimem lidí na střídání. Jen toho kouře z udírny u hřiště mohlo být méně a pětek v našem brankovišti koneckonců taky...

Utkání pro nás začalo zcela tradičně a tak jsme se už v 5. a 10. minutě všichni sešli pod háčkem ke společnému občerstvení. Naštěstí nám nepitná, ale studená voda docela prospěla a v dalším průběhu první půle jsme byli domácím medvědům od Rokytky vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme měli i trochu smůly, kdy se ve dvou případech překop žlutých odrazil přímo do rukou rychlých útočníků a tak nebyl problém pro Junga a Forsta padnout s míčem do brankoviště. Naše squadra se snažila kontrovat též dlouhými kopy a presingem soupeře. Po jednom z autů blízko domácího brankoviště se po tlaku prosadil navrátilec do sestavy Milton. Ještě do půle se podařilo Jindřichovi úspěšně bodovat ze dvou trestných kopů a tak skóre poločasu nebylo nějak dramatické, stav 29:11.

Druhá půle byla z naší strany už o poznání horší a tak začal vývoj skóre povážlivě narůstat. Na vině byla krom jiného i naše špatná fyzická kondice a pomalé myšlenky na blížící se baráž. Nejvíce nám zatápěl především neúnavný Syrový, který byl od roje posunut na 3/4-ku. Přesto ještě jeden obrovský moment druhé půle stojí za zmínku. Byla to naše druhá pětka v zápase, kde se vytrhl z chumlu Milton, naznačením přihrávek zkušeně zmátl domácí obránce a nikým nerušen v klidu doklopýtal přímo pod háčko. Celkový výsledek se na nakonec ustálil na výši 64:18.

Hvězdy utkání v dresu „oranjes“:

*** Milton

** Jindřich

* Emilio

Nezbývá než vše hodit rychle za hlavu a již se plně koncentrovat na blížící se dvouzápasovou baráž, ve které se nám postaví druhý NEJ tým 1. ligy, tedy RC Lokomotiva Olomouc. Obě utkání se budou hrát v sobotu od 14h, začíná se v Olomouci 12.6. a u nás bude odveta 19.6.